žemės ūkio technikos pervežimasLietuvą jau sunkiai galima pavadinti grynai žemdirbių kraštu, bet ūkininkų tikrai netrūksta. Vadinasi, žmonės naudoja ūkinę techniką, vien su arkliuku jau dirbti didelius laukus nebėra norma. Ir gyvuliuko gaila, ir savo jėgų, ir laiko. Su ūkine technika viskas sparčiau ir paprasčiau. Tik va įsigyti ją nelengva, visi išsimokėtinai beveik ima, nes kainos milžiniškos. Dėl to, įsigijus ūkinės technikos reikia ją labai saugoti ir jei reikia ją transportuoti, tai dažniau tai apsimoka daryti su paslauga žemės ūkio technikos pervežimas. Susimokėti už pervežimo paslaugą išeina pigiau nei tiesiogiai važiuoti su tuo transportu, kurį reikia pergabenti į kitą tolimą vietą.

Žemės ūkio technikos pervežimas dar gali būti vadinamas negabaritinių krovinių pervežimu. Taip yra todėl, kad jau pati žemės ūkio technika yra sunkiasvorė, o ją pergabenantis transportas taip pat. Vadinasi, reikia rinktis ir maršrutus, kur leidžiama tokiai technikai važiuoti, ne visi keliai tam yra pritaikyti. Negabaritiniu kroviniu žemės ūkio techniką galima vadinti ir dėl paprasto fakto – automobiliu jos nepergabensi. Žodžiu, viskas tradiciškai remiasi į krovinio matemenis ir svorį. Būtent šie du rodikliai apibrėžia krovinį kaip negabaritinį arba gabaritinį krovinį. Žemės ūkio technikos pervežimas yra naudingas ir ūkininkams, ir tą paslaugą siūlančiai įmonei. Kai paslauga teigiamai atsiliepia abiems pusėms (siūlančiai ir gaunančiai), tada galima sakyti, kad paslaugą tiekti verta. Žinoma, žemės ūkio technikos pervežimas nėra ta paslauga, kurios ūkininkui reikėtų kiekvieną dieną. Jos gali reikėti pervežant techniką iš vieno kaimo į kitą, kai ūkininkas dirba per du kaimus ir du nuosavus didelius sklypus. Dėl mažo sklypo technikos pervežinėti nebūtų verta. Kitas variantas galėtų būti tas, kad ūkininkas turi retesnės ir brangesnės ūkinės technikos, kurios kitas ūkininkas neturi. Tada vienas prašo kito, žinoma, už atlygį, techniką išnuomoti arba darbus jo lauke atlikti pačiam. Jei ūkininkas pats neturi laiko, tada renkasi nuomą, gal savaitei, gal trumpesniam laikotarpiui, žiūrint, ar savo laukuose darbus jau baigė, nes nebaigęs ilgam nenuomotų, turbūt iš viso nenuomotų. Savas žemės sklyas tikrai svarbiau nei svetimas ir tai nieko nenustebintų. Kaip nenustebintų ir tai, kad technikos nuomavimui reikalingas žemės ūkio technikos pervežimas.

Negabaritinės žemės ūkio technikos pervežimas ir ūkininkų veikla buvo susiję nuo pat pradžių, kai atsirado paslauga Žemės ūkio technikos pervežimas. Jos atsiradimą lėmė tai, kad buvo šios paslaugos paklausa, žmonės ieškodavo, kas galėtų pergabenti žemės ūkio techniką, nes to tikrai reikėjo, norint gauti papildomų pajamų iš technikos nuomavimo. Kaip visada verslo pasaulyje reikalingi partneriai, nors ir netiesiogiai… Tiesiog būtinas bendradarbiavimas, nes vienas neišsilaikysi arba tai padaryti bus įmanoma tik stengiantis dėl to liejant devynis prakaitus. Kam eiti sunkesniu keliu, kai yra lengvesnių ir legalių, kurie duoda tą patį rezultatą ar net geresnį nei dirbant vienam. Tai beveik yra darbo krūvio pasidalinimas. O gal tiesiog protingas planavimas, tiek ūkininkavimo, tiek ir paslaugų tiekėjų. Nustebsite, bet internautai kiekvieną dieną naršo internete apie dalykus, kurių jiems gali ir nereikėti. Beveik esame, tikri, kad po šio straipsnio naršyklėje ieškosite, kaip atrodo didžiulės ūkinės technikos pervežimas kitu transportu. Ypatingai vyrai mėgsta paganyti akis į galingą transporto techniką, nors patys tokios nenaudoja. Matyt dėl to jiems ir įdomu, kad patys neturi progos tokią pavairuoti. O tu ar žinai, koks jausmas valdyti traktorių, kuris turi aštuonis ratus?

Žemės ūkio technikos pervežimas – pagalba ūkininkams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *