dušų kabinosVonios kambario dažniausias klausimas tas: ar geriau vonia, ar dušo kabina? Vienareikšmiško atsakymo nėra ir negali būti, bet jo ir nereikia. Gerai, kai yra alternatyvų, kai galima rinktis. Be to, nors abu variantai yra ilgaamžiai, tai nereiškia, kad su tapačia vonia ar dušo kabina neteks skirtis visą gyvenimą. Nėra reikalo prisirišti rie daiktų emocionaliai. Vertinti reikia žmones, o ne daiktus. Dušo kabinos ar vonios teikiamus privalumus atskirti ne taip ir sunku. Dauguma jų susiję grynai su dizaino dalykais, su vonios kambario išplanavimu. Jau vien terminas „vonios kambarys“ pasufleruoja, kad seniau kur kas dažniau buvo naudojamos vonios. Dabar situacija yra visai kita. Žmonės miestuose gyvena dideliais tempais. Gyvenimai pilni judesio, skubėjimo. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad paprastas žmmogutis dažniausiai ilgą mirkimą kvapnioje vonioje iškeitė į dušų kabinos pagrindinį privalumą – laiką.

Dušų kabinos yra tas dalykas, kurio dėka žmogus gali greitai nusiprausti, net energijos pasikrauti. Yra sakoma, kad vonia atpalaiduoja, o dušas žmogų suaktyvina. Tie, kas turi galimybę naudoti abu (vonią ir dušą) dažniausiai renkasi taip: ryte dušas, kad būtų lengviau atsibusti, prieš miegą mirkimas vonioje – visiškam poilsiui. Tai nebūtinai daroma kiekvieną dieną, nes žmonės maudosi pagal poreikius. Vieni maudosi tik tada, kada jaučiasi suprakaitavę, nešvarūs, kiti tai daro kiekvieną dieną kaip pagal grafiką, nes taip jau tarsi tapo dienos ritualu. Dušų kabinos jau seniai nukonkuravo vonias, nes maudantis vonioje su užuolaidėlėmis vandens ant grindų prisitaško kur kas daugiau nei maudantis dušo kabinoje. Vonios populiarumą gelsbti tai, kad vaikams jose maudytis daug smagiau. Ar įsivaizduojate kūdikį maudomą duše? Kažkaip labai nenatūralus vaisdas. O vonioje besitaškantis vaikai – mielumo įsikūnijimai. Būtent dėl to tėvai ir nepykstam, žinoma, jei vaikai nepadaro potvynio. Tendencijos rodo tai, kad vaikams užaugus bent jau iki mokyklinio amžiaus, tėvai pradeda svarstyti apie dušų kabinos pirkimą. Tada esą patogiau ir eilė prie vonios sumažės.

Turbūt kiekvienam, kas gyvena su didesne šeima puikiai pažįstamas vaizdas, kai reikia „kovoti“ su kitais šeimos nariais dėl pirmenybės. Kai nuo pat ryto reikia kovoti už būvį, tai meldiesi, kad atsikeltum ta ko iš lovos, kad nieko neapšauktum dėl kantrybės nebuvimo.  Labai greitai galima dėl tokių dalykų netyčia susipykti, nepiktai susipykti, bet vis tiek… Nei vienas nenori vėluoti, nebent vaikai, jei jiems nepatinka eiti į mokyklą, tačiau čia jau tėvai turėtų pakalbėti su vaikais ir išaiškinti, kad mokslo reikia ir kad gaišinti žmonių laiko negalima. Nors ir malonu mažam vaikui erzinti vyresnius brolius, seses, bet to daryti nederėtų.

Vonios keitimas į dušų kabinos – tai kuo tikriausia vonios kambario transformacija. Dažniausiai  kai keičiamos dušų kabinos, tai atsisakoma ir kitos senos vonios atributikos. Visą vonios kambarį norisi atnaujinti. Naują interjerą sukur vonios detalės, kurios bus derinamos ir prie dušų kabinos. Tarkime, jei dušų kabinos ne kvadratinės, kampuotos, tai ir veidrodis vonioje gali būti ovalus, ir vonios spintelės gali  būti užapvalintais kampais. Norint didelio pokyčio reikia ir daugiau pastangų įdėti, pasidomėti interjero kūrimo vonioje siūlomomis naujienomis. Tai nėra vienos dienos darbas. Vizijai susikurti reikia laiko, tačiau ir dušų kabinos taupymui reikia laiko, tad viską tikrai spėsite. Tiesiog galvokite apie savo vonios kambario dydį, joje esantį dabartinį objektų išdėstymą ir apie tai, ką norite pakeisti labiausiai.

Vonios kambario pokyčiai: vonios keitimas į dušų kabinos privalumus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *