virtuves baldaiVirtuvės baldų stilius, spalvos turi įsilieti į supančią aplinką, o ne išsiskirti iš jos. Tinkama spalvų kombinacija gali padaryti virtuvę gyvybingesne ir žavesne, o nesuderintos – paversti niekais visas pastangas, įdėtas kuriant virtuvės interjerą. Populiariausios virtuvės spalvos: rudų, geltonų, raudonų, žalių ir mėlynų atspalvių bei visos pastelinės spalvos. Pagrindinės spalvos, kurios, veikdamos akį, turi gydantį poveikį, yra raudona, geltona, mėlyna ir žalia. Virtuvės baldus Kaune siūlančių įmonių dizaineriai rekomenduoja vadovautis šia taisykle: svarbu virtuvėje vieną spalvą laikyti pagrindine, o kitą – kaip akcentą.

Virtuvės interjere gali dominuoti šviesesnės spalvos, tačiau galima parinkti ir margesnį stalviršį su matiniu paviršiumi. Šviesios, šiltos spalvos tinka modernesniam, šiuolaikiškesniam virtuvės dizainui. Virtuvės baldus bei darbastalius rinkitės šviesių spalvų, kad erdvė optiškai padidėtų bei stenkitės taupyti laisvą grindų plotą, rinkdamiesi virtuvės baldus ant kojelių. Kuo lengvesnės ir šviesesnės bus virtuvės spintelės, tuo ji atrodys didesnė. Geras variantas mažoms patalpoms – virtuvės baldams pritaikyti tos pačios spalvos paletę, kaip ir sienoms. Taip tarsi nutrinamos ribos tarp virtuvės baldų ir sienos, o erdvė atrodo didesnė. Virtuvės baldai Kaune ,  gamintojai siūlo rinktis ramias, „prigesintas“ baltą ir pilką, kurios visada bus madingos, jos sukuria šviesią, holistišką visumą. Neutralios spalvos (rusva, gelsvai ruda, juoda, balta, kreminė ir pilki atspalviai) gali būti derinami su bet kokia spalva. Išbandykite atspindinčias šviesą spintelių dureles ir plokštes ant sienų, šiltas spalvas – visa tai padės virtuvę padaryti jaukesne bei erdvia. Tokios pačios spalvos sienos ir grindys pagilins „vieno didelio kambario“ įspūdį.

Jei virtuvės baldus, buitinę techniką rinksitės originalaus dizaino, ryškios spalvos – sienų ir grindų danga turi būti tik subtilus jų fonas. Ryškios spalvos, panaudotos dideliais kiekiais, vargina akis, todėl visos darbinės zonos turi būti kuriamos ramių, neerzinančių spalvų. Per daug raudonos gali sukelti nerimą, kadangi didelės šios spalvos dozės pernelyg stimuliuoja pojūčius. Tad raudoną maišykite su vėsia balta ar ruda spalva. Jei sienas nudažysite raudonai ar išklijuosite ryškaus piešinio tapetais, virtuvės baldai tegu bus neutralių spalvų ir minimalistinio ar klasikinio stiliaus. Mėlyna ir žalia suteikia ramybės pojūtį virtuvės erdvėje. Šios vėsios spalvos gaivina ir puikiai tinka tiek tradiciniam, tiek moderniam dizainui. O štai tamsių spalvų sienos suteikia paslaptingumo.

 

Virtuvės baldų ir jos interjero spalvos
Žyma:    

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *