Vandens minkštinimo filtrai
Kietas vanduo, kuris savo sudėtyje turi pakankamai tirpių medžiagų (kalcio ir magnio). Vanduo tampa minkštas, kai jį veikia natrio jonai. Kai iš dangaus lyja, be jokių abejonių jis yra minkštas. Tačiau, kol vanduo per žemę patenka į mūsų vandentiekį jis įgauna mineralus, tokius kaip varis, įvairios priemaišos ir pagrinde tai yra kalcis ir magnis. Kadangi kietas vanduo savo sudėtyje turi svarbias mineralines medžiagas, kai kada tai yra geresnis vanduo, nei geriamasis, ne tik todėl, kad jis yra naudingas sveikatai, tačiau taip pat dėl savo malonaus skonio. Iš kitos pusės minkštas vanduo dažnai būna sūraus skonio ir kartais gali būti net netinkamai vartojimui. Tačiau kodėl mes taip norime, kad mūsų vanduo būtų minkštas ir yra naudojami vandens minkštinimo filtrai? Jei aptartume visą situaciją konkrečiau, pagrindinis skirtumas tarp kieto ir minkšto vandens gali būti aptinkamas kalbant apie namuose atliekamas pareigas. Kietas vanduo tai yra pagrindinė priežastis, kodėl mūsų rūbai išlieka purvini, indai su dėmėmis arba maisto likučiais, vonia su didelėmis apnašomis ir muilo putomis. Net plaukai, jei juos plausite kietu vandeniu gali būti lipnūs ir neteks savo blizgesio. Kietas vanduo gali suteikti neigiamą poveikį buitinei technikai ir taip pat ją skatina naudoti daugiau energijos. Visi šie neigiami veiksniai yra dėl kieto vandens, kuris muilą paverčia ne tokiu efektyviu, kadangi jis reaguoja su kalciu ir magniu.
Kai yra tvarkomasi minkštas vanduo tampa nepakeičiamu pagalbininku ir visos užduotys jūsų namuose galės būti atliktis kur kas efektyviau, kadangi muilas plaus geriau ir jūs geriau išplausite daiktų paviršių. Metalas ir stiklas atgaus blizgesį, o jūsų plaukai atrodys gražūs ir sveiki. Taigi tam ir yra reikalingi vandens minkštinimo filtrai. Jūsų dušo užuolaidos bus švarios, be jokių putų likučių, o rūbai ir jūsų oda bus minkšti. Be to, tai taip pat gali padėti sutaupyti jūsų pinigus, kadangi jūs galėsite naudoti mažiau muilo ir kitų plaunamųjų priemonių. Technika, kuri dirba su minkštu vandeniu jums tarnaus kur kas ilgiau, o tai taip pat teigiamai paveiks jūsų piniginę. Tačiau, jei jūs sergate širdies ligomis arba kraujotakos ligomis, tokiu atveju jums geriau atsisakyti vandens minkštinimo. Kai vandens minkštinimo filtrai iš vandens pašalins mineralus jo sudėtyje bus daugiau natrio, kuris neigiamai veikia tokių žmonių sveikatą. Tyrimai parodė, kad mažiausia širdies susirgimų tikimybė yra ten kur vanduo turi pakankamai mineralų. Yra keli būdai kaip galima kovoti su natriu esančiu minkštame vandenyje, kurie suteikia namų šeimininkėms galimybę mėgautis geriausiu vandeniu, kuris bus puikiai išvalytas. Tai yra atvirkštinis osmosas ir distiliacija. Vandens minkštinimo filtrai suteikia galimybę iš vandens pašalinti kietas medžiagas, tokias kaip kalcis ir magnis, kurie gali sugadinti jūsų skalbinius, tačiau taip pat vamzdžiuose leidžia susidaryti apnašoms.
Kietas vanduo gali sukelti daug įvairių problemų:
- Neigiamai veikia virškinimo sistemą, pažeidžia mineralinių medžiagų balansą žmogaus organizme, taip pat didina akmenų susidarymo tikimybę;
- Neigiamai veikia buitinės technikos darbą, tai yra skalbimo mašinų, indaplovių, arbatinukų, lygintuvų, kadangi ant kaitinimo elementų susidaro apnašos;
- Ženkliai sumažina katilų tarnavimo laiką ir sumažina jų efektyvumą;
Vandens minkštinimo filtrai pratęs jūsų vandens šildymo ir santechnikos įrangos darbą, taip pat padės išvengti neigiamo tokio vandens poveikio jūsų organizmui. Tam, kad vanduo būtų suminkštintas yra naudojami vandens minkštinimo filtrai, kurie yra sudaryti iš filtro korpuso, valdymo vožtuvo ir filtruojančios terpės.