tvorosKartais tvora reikalinga tik laikinai. Kada taip gali būti atspėti tikrai nesunku. Čia kalbama apie tai, kai teritorija saugoma ne pastovų laikotarpį, o tik konkretaus projekto metu.

Iš ko susideda laikinoji tvora? Atsakome: plieninių vamzdžių, betoninio arba plastikinio pado vamzdžiams, suvirinto vielos tinklo, atraminių segmento stulpų ir sujungimo skobų. Atrodytų, ar labai tvirta tokia tvora, kuri nėra įkasta giliau į žemę? Tačiau jos stovi tvirtai, net kai keičiasi oro sąlygos. Laikinoji tvora – greitas ir patogus būdas palengvinti apsaugininkams darbus. Juk net Kalėdų eglutė įžiebimo metu stovi apsupta laikinosios tvoros, nes tai geriausiai apsaugo apšvietimui skirtą techniką. Jei pagalvosite dar labiau, tikrai rasite savo atmintyje daugybę atvejų, kai buvote apsupti tvoros tinklu.

Artėjant šiltajam metų laikui kaip iš gausybės rago pasipila muzikiniai festivaliai, lauko koncertai, keliaujančių cirkų pasirodymai ir visokie kitokie privatūs renginiai. Jų metų organizatoriai turi užtikrinti dalyvių ir atlikėjų saugumą. Kokie geri bebūtų apsaugos darbuotojai, didesnio ploto iš karto neaplakstys. Vadinasi, reikalingas tvoros tinklas, kuris apjuostų visus žmones. Tam puikiai pasitarnauja ne kas kitas, o laikinoji tvora. Tokia funkcionali tvora leis renginio organizatoriams lengviau atsikvėpti, koncerto priežiūrai įrengti filmavimo kameras kainuoja daug lėšų, o reikia užtikrinti, kad į vidų nepatektų nesusimokėjusių arba nekviestinių svečių.

Mobilia tvora labai patogu apverti bet ką, kur darbas vyksta tik tam tikrą laiką, tai gali būti, pavyzdžiui, statybų aikštelė. Tokiu atveju saugomas ne tik statybų inventorius, bet ir praeiviai nuo nelaimingų atsitikimų, kurių pasitaiko statybose. Kita situacija – nepatenkintų visuomenės atstovų mitingas prie valstybinių institucijų kokia nors jautria tema. Gali tai būti ir taiki eisena, tačiau ir tada reikia užtikrinti dalyvių bei ją stebinčiųjų saugumą. Nesvarbu, apie kokį šiuolaikinį įvykį kalbėtume, bet dabartinėje politinėje sistemoje yra pasakyta juodu ant balto – humaniškumas yra vertybė, kurios pažeisti dėl asmeninių tikslų nevalia. Veiksmai, kurie pažeistų žmonių saugumą, sulaužytų humaniškumo principą, kuriuo remdamiesi jau taip ilgai gyvename. Rūpinkimės vieni kitų saugumu ne tik savo kieme, aptvertame tvoros tinklu, bet ir viešose vietose.

Tvoros tinklas – tinkamiausia apsauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *