tvenkiniu kasimasŽemės kasimo darbai , kurių tenka kažkada imtis kiekvienam. Pirmiausia, žinoma, vaikiškais kastuvėliais dauguma kasame savo svajonių „jūras“ smėlio dėžėje. Jau vėliau, paūgėję, nors ir ne su itin dideliu noru, padedame tėvams sode, darže. Suaugę vieni dažniau, kiti – apskritai to nedaro, tačiau ar pareigos prispausti, ar iš malonumo vis dar „pasikapstome“ tai gėlę sodinant, tai medį, tai pamatus namui kasant (nelygu pajėgumai ir noras). Tačiau prireikus iškasti didelės apimties duobes tvenkiniams, baseinui, pastato pamatams, individualiųjų namų ir gyvenviečių buitinių nuotekų valymo įrenginiams, įvairių didelių talpų patalpinimui vertėtų kreiptis į žemės kasimo darbus atliekančias įmones. Profesionalios darbuotojų brigados puikiai išmano šio darbo niuansus bei reikalavimus, turi reikiamą techniką.

Žemės kasimo darbus vykdančios įmonės visuomet pasirengusios padėti, jei prireikė pagalbos montuojant buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginius, naftos ar riebalų gaudykles, smėliagaudes, nuotekų siurblines. Buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai yra skirti buitinių arba joms artimų nuotekų iš virtuvės, vonios, tualetų, bei kitų panašios paskirties patalpų, valymui. Įrenginiai montuojami ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų. Reikiama technika apsirūpinę darbuotojai atlieka ir polių gręžimo bei visus gerbūvio (teritorijos planiravimo, sklypo lyginimo, trinkelių klojimo ir kt.) darbus, kuriuos įveikti sunkiai sekasi namo šeimininkams.

Tvenkinių kasimas taip pat reikalauja tam tikros technikos (juk čia jau – ne smėlio dėžė) bei specialių žinių. Pirmiausia – įstatymų žinojimas: nusprendus kasti tvenkinį, jei jis yra iki 3 arų ploto, leidimo nereikia. Tačiau, jei jis yra didesnis nei 3 arai, tuomet jau bus reikalingas savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijos leidimas. Kūdrą kasti melioruotoje žemėje teks gauti savivaldybės leidimą. Tvenkinių kasimą atliekantys darbuotojai privalo užtikrinti, kad vykdant darbus nebus iškirsti saugotini medžiai, sunaikintos ar keičiamos saugomos reljefo formos, sunaikintos ar paveiktos saugomų augalų, gyvūnų ar grybų radavietės ar augavietės, taip pat neturi būti pažeistos melioracijos sistemos. Įrengiamo vandens telkinio kranto linija negali būti arčiau kaip 3 m iki storesnių nei 30 cm skersmens saugotinų medžių kamienų. Sudėtingesnių tvenkinių kasimo darbai pradedami nuo projekto parengimo. Vėliau galinga technika vykdomi tvenkinių kasimo darbai: reljefo formavimas, duobės iškasimas, pakrančių formavimas ir planiravimas, hidroizoliacinės dangos klojimas.

 

 

 

Tvenkinių kasimas – ne žaidimai smėlio dėžėje
Žyma:            

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *