Kačiukai tokie mieli, kol mažiukai. Tarsi pūkuoti meilumo įsikūnijimai ir būtų nuodėmė jų nepalepinti. Mažiesiems geriausias skanėstės katės pienas, bet katė amžinai jų nemaitina. Kačiukams paaugus ir išmokus ėsti geriausias skanėstas konservai katėms. Gaminami patys įvairiausi konservai katėms, tiek jaunesnėms, tiek jau suaugusioms katėms. Konservai neatidaryti gali būti laikomi namuose labai ilgą laiką ir nesugesti, todėl galima vieno pirkimo metu jų nusipirkti ir daugiau nei 2 – 3, pasidėti į lentyną virtuvėje ar sandėliuką namuose. Kai pajausite norą konservai katemspalepinti savo augintinius, galėsite jiems duoti konservų. Konservai, kai ką tik atidaryti, bus visada šviežūs ir katės juos noriai ės, nes aromatas iš karto pasklis ir suvirpins jų jautrius ūsiukus. Katės yra tie gyvūnai, kurie apetitu tikrai nesiskundžia, tačiau jaučia saiką ir neėda per daug. Kai pasijaučia sotūs, katinai dalį porcijos pasilieka vėlesniam laikui.

Kaip jūs auginate savo katinus ir kates? Ar jie gauna tą patį maistą, ką valgote jūs, ar perkate grynai katėms skirtą ėdalą? Kai kurie kačių augintojai teigia, kad katinams tinka viskas: sausas pirktinis kačių ėdalas, konservai katėms, skanėstai katėms, pieno pakaitas katėms, likučiai nuo žmonių valgio ir t. t. Jie teigia, kad katinai yra visai neišrankūs gyvūnai. Jų oponentai kalba priešingai, kad visko katinams duoti negalima, kad ne viskas tinka. Tačiau tikrai yra pastebėta, kad katinai dievina paštetą, kad konservai katėms skanu, kad jie be galo prašo lašinių, tačiau jų neėda. Kartais katinai juk elgiasi juokingai ir ne visada racionaliai. Katinų elgsena vis dar yra paslaptinga ir net nesutariama vieninga nuomonė dėl to, ar katinai gali gydyti žmogų. Yra žmonių, kurie tvirtai įsitikinę, kad kai žmogui skauda, jo katinas tai jaučia ir atsigula šeimininkui būtent ant skaudamos vietos ar šalia jos. Tikina, kad po kiek laiko katinui pagulėjus šitaip, skausmas dingsta. Mistika ar mokslu pagrįsta?

Kad ir koks jūsų katino charakteris, ar tai būtų lipšnus katinas ar toks, kurios nepaglostysi, kai jis nenori, vis tiek konservai katėms bus delikatesas katinui. O šiaip nepamirškite vieno seno gero fakto apie katinus, kurį visi žino – katinai yra kerštingi gyvūnai. Jei kuo nors savo keturkojį gražuolį užpykdysite, jis gali atsilyginti ir nukenčia dažniausiai avalynė arba lova. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad katinai yra namų šeimininkai, šeimininkas esate jūs, o ne katinas ir tikrai kiekvienam gyvūnui reikalinga disciplina. Katinas taip pat turi žinoti, kas jam daryti draudžiamas. Pavyzdžiui, niekada neleiskite katinui laipioti per stalą, ypač virtuvėje, nes tai labai nehigieniška ir nemandagu. Katinai juk vaikšto po grindis, jie šiariasi, visai nereikia, kad visa tai patektų nuo pėdučių ir kūnelio ant stalo, kur dedate savo maistą. Viskam turi būti ribos.

Taigi, katinų auklėjimas yra viena tema, o katinų maitinimas – kita, bet jos šiek tiek susijusios. Juk skatinant gerą gyvūno elgesį po gražaus jų poelgio duodame ką nors skaunaus katinams. Konservai katėms gali būti tas skanėstas. O kartais katinai ko nors skanaus geba išprašyti paprasčiausiai meilikaudami, t. y., besitrindami į koją šeimininkui, nutaisydami atitinkamą žvilgsnį, murkdami. Katinų murkimas greičiasiai ir paperka šeimininkus. Burzgia katinukai taip meiliai, tai tikriausiai vienintelis katinų pranašumas prieš šunis, nes šunys nemoka murkti, tik urgzti ir kaukti. Nors būna momentų metuose, kai katinai taip klykia, kad rodos tuoj sienomis lipti pradės…

Sveiki ir naudingi konservai katėms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *