stalviršiaiStalviršiai yra vieni iš svarbiausių interjero elementų. Tinkamai parinktas virtuvės ar vonios stalviršis ne tik suteikia tam tikrą išskirtinį vaizdą, bet ir palengvina kasdienybėje atliekant buities darbus. Populiariausios pastatų interjeruose ir eksterjeruose naudojamos natūralaus akmens rūšys – granitas, marmuras, travertinas, oniksas, skalūnas, bazaltas, smiltainis. Stalviršiai dažniausiai gaminami iš marmuro ir granito. Renkantis stalviršius lemia daugybė aplinkybių – medžiagos kokybė, praktiškumas, išvaizda, kaina.

Dirbtinio marmuro, granito ir akmens technologija yra ne kartą pelniusi tarptautinius apdovanojimus už puikios gaminių kokybės, formų dizaino ir naujos produkcijos kūrimo galimybes. Iš lieto marmuro ir lieto granito gaminama produkcija ypatingai tinka vonios kambario interjerui – tai ne tik praustuvai su įvairių formų ir matmenų stalviršiais,  bet ir kriauklės, stalai, palangės ir kt.

 

Stalviršiai iš lieto marmuro ir akrilo akmens turi tas pačias puikias  savybes kaip natūralus granitas ar marmuras, o plačios spalvinės gamos dėka galima sukurti individualų stilių bet kokiam interjerui. Ypatingai tinka visuomeninio maitinimo įstaigose: barų, picerijų, restoranų staliukų, kitų baldų stalviršiams. Jie nesubraižomi indais, stalo įrankiais, atsparūs atsitiktiniams smūgiams. Gali būti įvairių išmatavimų, formų bei storio, be jungimo žymių. Unikalia technologija gaminamų lieto marmuro stalviršių viršutinis sluoksnis ypatingai tvirtas, o kaina žemesnė nei natūralaus akmens. Lieto marmuro dirbiniai gaminami iš susmulkintų marmuro miltelių bei specialių rišiklių. Lieto marmuro produktai – baltos spalvos ir jų paviršius iš pirmo žvilgsnio labai panašus į keramiką. Tačiau pagrindinis lieto marmuro privalumas – galimybė įgyvendinti visas idėjas, kadangi produktai gaminami pagal individualius užsakymus.
Stalviršių iš lieto marmuro privalumai:

  • medžiaga vienalytė, neporėta, neturi būdingų produktui iš natūralaus akmens dėmių ir spalvų kaitos;
  • stalviršių paviršių galima valyti abrazyvinių medžiagų turinčiais valikliais ir kempinėmis;
  • platus spalvinės gamos pasirinkimas;
  • danga gali būti kokybiškai atnaujinta;
  • stalviršiai atsparūs ilgalaikiam karščio poveikiui, todėl pritaikomi virtuvėje;
  • neveikia šarminiai rūgštiniai skysčiai (kava, citrina, vynas, kraujas ir kt.).

Virtuvės, vonios stalviršiai iš granito ir marmuro užima 40-45 proc. rinkos JAV ir ES, o šiuolaikinės technologijos leidžia išgauti ir apdirbti pageidaujamo dydžio bei storio gaminius. Vis labiau populiarėja granitiniai stalviršiai virtuvėje, o marmuro praustuvai – vonios kambaryje.

Stalviršiai virtuvei ir voniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *