Štai kokie turi būti virtuvės baldai

Jei mėgstate gaminti (arba bent retkarčiais pasidarote sumuštinį), tikrai įvertinate stalą ar spinteles. Jei norint pasiimti duonos prireikia išbandyti visas jogos pozas ar patikrinti, kiek teplus yra naujasis megztinis, tuomet virtuvės baldai neatrodo patogūs. O juk būtent tai yra vienas iš pagrindinių kriterijų. Iš jo piešiame kitas atšakas.

Pa-to-gu-mas

Tikėtina, kad koks nors italas, išgirdęs lietuvišką žodį „patogumas“, imtų jį tapatinti su savąja kalba. Kodėl? Ogi dėl skambios balsių bei priebalsių tvarkos. Pavyzdžiui, žodis „bergždžias“ – tarsi kokios pragaro mašinos geležinių detalių trintis. O štai „patogumas“ – visai kas kita. Jį tariant nekyla pagundos perkreipti veido. Tai įvertina ir įmonės, kurių gaminami baldai Panevėžyje ar kitoje Lietuvos vietoje (kad ir Vilniuje), atranda kelią į pripažinimą.

Efektyvumas

Visai darniai skamba ir „efektyvumas“. Tiesa, jis tarptautinis… Ir skatinantis nenukrypti nuo temos…

Kokie baldai yra efektyvūs? Ne tik gražiai atrodantys, bet ir „protingi“. Ar girdėjote apie Lean metodiką, kurią taikančios įmonės dirba itin našiai? Panašiai galima kalbėti ir apie virtuvės erdvę. Jei norint prieskonių teks pasilypėti ant taburetės, o prireikus lėkštės turėsite kraustyti šešis puodus, maisto ruoša prailgs. Todėl itin vertinami tokie virtuvės baldai, kurie yra protingai suprojektuoti ir atsiskleidžiantys gerosiomis ypatybėmis.

Atsparumas

Renkantis grindų dangą atsižvelgiama, kokiame kambaryje ji bus klojama. Virtuvėje itin svarbus praktiškumas. Juk kiaušinio trynį lengviau nuvalyti nuo plytelių nei nuo kilimo. Tas pats teigtina ir apie baldus. Jei bet koks karštesnis daiktas paliks negražias žymes, maisto gaminimas gali apsunkti. Kitaip sakant, virtuvės baldai turi būti „ne iš suvenyrų parduotuvės“.

Dailumas

Ir visa tai paprastai derinama su gražiu dizainu. Malonu, kai interjeras sukuriamas pagal skonį. Tinkamai parinkti baldai siejasi su jaukumu. Ir netgi suteikia įkvėpimo gaminant maistą. Spalvos, rankenėlių dizainas ir kiti niuansai – tai džiaugsmas ieškant patraukliausio varianto.

Visuma

Su patogumo sąvoka gretintinas efektyvumas bei atsparumas. Prie šio tandemo prisijungia ir dailus dizainas. Tokie punktai – visapusiškai gero virtuvės interjero užuomazgos.

Štai kokie turi būti virtuvės baldai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *