Sodyba vestuvėms – atrodo geresnės vietos atšvęsti tokią svarbią dieną būti ir negali? Ir tai yra tikra tiesa, kadangi vestuvės yra tikrai išskirtinė šventė. Sodyba vestuvėms ir kitoms šventėms – tai patogus, nebrangus, tačiau labai geras būdas pailsėti ir papramogauti vienu metu. Ne paslaptis, kad dažniausiai žmonės švenčia vestuves vasaros metu. Vasara – tai tikras vestuvių maratono sezonas. Aišku, kai kuriais atvejais žmonės labai skuba ir tuokiasi ir kitais metų laikais. Bet kuriuo atveju sodyba vestuvėms tikrai gali praversti. Juk tai tikra pramogų ir poilsio oazė. Priklausomai nuo pasirinktos sodybos, vasarą čia galima pasimaudyti ežere, paplaukioti valtelėmis, ar baidarėmis, pajodinėti žirgais, valgyti šventinius pietus gamtoje ir kita. Žiemą galima daugiau būti viduje, pavyzdžiui, žaisti biliardą, valgyti, šnekučiuotis, arba pasikaitinti pirtyje. Galima ir tiesiog ilsėtis, visa tai priklauso tik nuo Jūsų šventės tematikos, nuotaikų ir aktyvumo lygio tą dieną.

Taigi, kaip jau buvo galima suprasti lietuviai dažniausiai šventes švęsti mėgsta sodybose ir gana stipriai, tačiau ar kada teko pagalvoti, apie vestuvines tradicijas kitose šalyse? Visame pasaulyje tikrai netrūksta įdomių dalykų, tačiau apie vestuvines tradicijas tikriausiai niekada nesusimąstėte? Pavyzdžiui Škotijoje yra viena labai keista vestuvių tradicija. Pirmiausia pabandykite įsivaizduoti pačius šlykščiausius dalykus. O dabar įsivaizduokite visus tokius dalykus ant Jūsų meta vestuvėse dalyvaujantys draugai. Šlykštu tiesa? Škotijoje yra manoma, jei nuotaika gali atlaikyti tai, reiškias ji gali ir tikrai ateityje galės atlaikyti viską, įskaitant ir santuoką, bei įvairius iškylančius nesklandumus ar negandas jos metu.

Kinijoje yra ir dar keistesnis paprotys. Šiaip vestuvės daugeliui asocijuojasi su begaliniu džiaugsmu, laime, o ašarų jei ir būna, tai tik iš laimės. Būtent dėl laimės ašarų čia ir yra kilęs vienas įdomus paprotys. Likus vienam mėnesiui iki vestuvių, nuotaka turi verkti po vieną valandą kasdien.sodyba Likus dešimčiai dienų iki lemtingosios dienos, prie šio išbandymo prisijungia ir nuotakos mama ir močiutė. Taigi mėnesio pabaigoje visos šeimos moterys verkia kartu su nuotaka. Tai vyksta todėl, kad čia ašaros simbolizuojasi su tam tikra džiaugsmo išraiška. Ašaros veikia moteris skirtingais atspalviais, kaip daina.

Kinijoje yra ir ne itin gražiai skambančių vestuvinių papročių. Viename Mongolijos miestelyje, pavadinimų Daūras yra tokia tradicija, kad norint užbaigti šventinę vestuvių dieną, naujai iškepta šeima turi kartu papjauti kokį nors gyvūnėlį (pavyzdžiui, vištos jauniklį). Peilį jie turi laikyti abu vienu metu. Pora turi patikrinti kepenis, ar jos yra geros. Iš to yra sprendžiama, ar šeimos laukia didelė, ar ne laimė. Mums tai skamba šlykščiai ir amoraliai. Tačiau kai kuriose Kinijos vietovėse tikrai netrūksta visokių keistenybių ir tai visiems yra labai įprasta.

Indijoje yra manoma, kad visos moterys yra prakeiktos ir jos gali atnešti ankstyvą mirtį savo būsimiems vyrams. Siekiant apsisaugoti nuo tokio prakeikimo, Indijoje moterys pirmiausia turi susituokti su… medžiais ir tik tada su vyrais. Medžiai šioje šalyje yra be galo garbinami ir vertinami, todėl yra manoma, kad jie iš moterų ir panaikina visus tuos užkeikimus.

Vienoje Šiaurės Borneo genčių bendruomenėje, būsimieji jaunavedžiai tris dienas ir tris naktis iki vestuvių turi būti užsidarę savo namuose ir niekur neiti. Net iki tualeto. Kokie keistuoliai, tiesa? Keistų papročių yra ir žymiai daugiau, tačiau apie juos jau vėlesniuose mūsų straipsniuose.

 

Sodyba vestuvėms ir kitų šalių vestuvių tradicijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *