Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai, tai yra prietaisas, kuriuo yra pernešama šilumos energija nuo žemo potencialo šilumos energijos, kuri yra žemos temperatūros link vartotojo, tai yra šilumos nešėjo su aukšta temperatūra. Labai dažnai norint paaiškinti šilumos siurblio darbo principą yra naudojamas išsireiškimas, tai yra šaldytuvas priešingai. Tikrai šilumos siurblys, kuris yra naudojamas šaldytuve isilumos siurbliair kondicionieriuje veikia pagal vienodą darbo principą. Termo dinamikos įstatymai suteikia galimybę pasiimti šilumos energiją iš vienos vietos ir perduoti ją į kitą vietą. Todėl vienoje vietoje bus šilta, o kitoje šalta. Pavyzdžiui, buitinis šaldytuvas, kuris yra naudojamas šilumos apykaitai naudoja orą patalpoje, kurioje jis yra. Todėl kiekvieno šaldytuvo gale yra specialus radiatorius su daugeliu vamzdelių, kurie tarnauja šilumos pertekliaus išsklaidymui. Tokiu būdu šaldytuvo kameroje yra šaltis, o už šaldytuvo yra šiluma. Įprastas kondicionierius, kuris yra naudojamas šilumos apykaitai taip pat naudoja orą, pasiima šilumą iš patalpos ir perduoda ją į gatvę. Šilumos siurbliai veikia taip pat tik iš išorės pasiima šilumą ir perduoda ją į namus. Net išoriškai pagrindinis šilumos siurblio agregatas yra panašus į šaldytuvą, kurio dėžutėje yra kompresorius, garintojas, šaldymo skystis ir kita. Kaip veikia šilumos siurbliai? Tokio siurblio darbo principas yra pagrįstas pagrindiniais fiziniais reiškiniais. Kai medžiaga išgaruoja, ji sugeria šilumą, o kai kondensuojasi atiduoda šilumą. Kai spaudimas kinta, atitinkamai kinta ir garinimo temperatūra ir kondensacijos medžiagos. Kuo aukštesnis spaudimas, tuo aukštesnė bus temperatūra ir priešingai.

Šilumos siurbliai yra sudaryti iš pagrindinių komponentų, tokių kaip kondensatorius, kompresorius, kontūras, pagal kurį cirkuliuoja šaldymo skystis. Atitinkamai galima iš vienos pusės gauti šilumą, o iš kitos pusės gauti šaltį. Šilumos siurbliai yra skirstomi pagrindiniu būdu pagal tai kokioje terpėje jie yra naudojami, tai gali būti oras, vanduo ir gruntas. Oro šilumos siurbliai atrodo ir veikia taip kaip oro kondicionieriai. Taigi šiais laikais daugelis parduodamu buitinių kondicionierių, tai yra oro šilumos siurbliai, kurie naudoja orą kaip šilumos apykaitos terpę, kad būtų gaunama energija. Oro temperatūra labai stipriai kinta, kai keičiasi sezonai ir net paros bėgyje, todėl ir šilumos siurblio efektyvumas gali kisti. Kai nukrenta oro temperatūra koeficiento reikšmė ženkliai sumažėja, o žiemą, kai yra -20 ir mažiau oro šilumos siurbliai turi daugiau privalumų nei elektriniai katilai. Gamintojai teigia, kad tokie šilumos siurbliai gali būti naudojami, kai oro temperatūra yra iki -20 arba -25 laipsnių, tačiau veiklos efektyvumas yra geras

Taip pat yra vandens šilumos siurbliai, kurie vietoje šilumos apykaitos terpės naudoja vandenį. Tokios šilumos šaltinis gali būti neužšąlantis tvenkinys arba gruntiniai vandenys. Vandens šilumos siurbliai yra efektyvesni, palyginus su oro šilumos siurbliais, kadangi vandens temperatūra yra mažesnė ir kinta priklausomai nuo sezono. Viena iš populiariausių siurblių rūšių, kurie yra naudojami privačiame sektoriuje tai yra geoterminiai šilumos siurbliai, kuri kaip šilumos šaltinį naudojam dirvą ir giluminę terpę. Pagal efektyvumą siurbliai atitinka vandens siurblių efektyvumą ir praktikoje gali būti anuojamas ne tik gruntas, tačiau ir vanduo kaip šilumos apykaitos terpė. Vietoje šilumos apykaitos objekto yra montuojamas požeminis kolektorius, kuris yra gaminamas naudojant ilgus vamzdžius. Jie įprastai yra gaminami naudojant specialų plastiką, rečiau yra naudojamas varis ir kitos medžiagos. požeminio kolektoriaus vamzdžiais juda šilumos nešėjas, todėl tokia sistema neturi rizikos sušalti ir gauti pažeidimus. Šilumos siurbliai dažniausiai funkcionuoja automatiškai.

 

Šilumos siurbliai gauna šilumos energiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *