ekovataEkovata – tai Austrijoje jau metų celiuliozės pagrindu gaminama šiltinimo medžiaga, kurios teikiamais privalumai naudojasi pažangias technologijas vertinantys užsakovai. Į pastato atitvaras ekovatą galima supilti rankomis arba instaliuoti mechanizuotai, paprastai rekomenduojamas yra pastarasis būdas. Šiltinant pastatą mechanizuotai gaunamas vienodo tankio izoliacijos sluoksnis, ekovatos plaušeliai labiau tarpusavy sukimba. Įpučiant ekovatą į atitvaros ertmes, ji suslegiama iki reikiamo tankio, todėl yra išvengiama medžiagos susėdimo.

Naudojami šie šiltinimo ekovata būdai:

  • Šiltinimas ekovata šlapiu  būdu atliekamas tik šiltuoju metų laiku. Išpurenta ekovata, su vandeniu sumaišyta specialia įranga, yra išpučiama ant vertikalių kietų paviršių. Smulki ir šlapia ekovata puikiai užpildo plyšelius, nesandarumus ir labai gerai prilimpa prie dengiamų paviršių, sudarydama sandarų, besiūlį, vientisinį termoizoliacinį sluoksnį. Apšiltinus pastatą ekovata šlapiu būdu , išduodamas 35 metų garantijos sertifikatas atliktų darbų kokybei ir ekovatos tarnavimo laikui. Šiuo būdu galima apšiltinti įvairius paviršius – medinius, mūrinius, metalinius. Šis būdas naudojamas vertikalių konstrukcijų – sienų, pertvarų ir pan – šiltinimui.
  • Sausu  uždarų ertmių užpylimu šiltinami tiek naujai statomi pastatai, tiek senos statybos namai, kuriuose yra oro tarpų. Į uždaras šlaitines atitvaras, mūro oro tarpus, ertmes tarp grindų ir perdangas ekovata iš maišų pilama rankomis arba įpučiama per žarną specialios įrangos pagalba. Ekovata specialia įranga yra užpučiama į uždaras ertmes – stogo šlaitus, karkasinių konstrukcijų tarpus, tarpą po grindimis, perdangas, gipso pertvaras, plytų (blokelių) mūro oro tarpą ir pan. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas puikiai tinka tiek statant naujus pastatus, tiek ir apšiltinant senos statybos namus, kuriuose yra oro tarpų.
  • Sausas atvirų paviršių  užpylimas.
    Ekovata specialia įranga yra išpurenama ir išpilama ant paviršiaus bei išlyginama. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas naudojamas šiltinant atvirus horizontalius paviršius – pvz. negyvenamos palėpės grindis, perdangas tarp aukštų ir pan.
  • Rankinis atvirų paviršių  užpylimas.
    Namo savininkas apšiltinimo darbus gali atlikti ir pats – ant horizontalių paviršių (perdangų negyvenamoje palėpėje arba perdangų prieš klojant grindis) ekovata išpilama iš maišų ir išpurenama statybiniu maišytuvu bei išlyginama.
Šiltinimo ekovata būdai
Žyma:    

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *