šiltinimas ekovataEkovata – puri organinė celiuliozinė termoizoliacinė medžiaga, plačiai naudojama naujų bei atnaujinamų (renovuojamų) pastatų konstrukcijoms apšiltinti.

Ekovata gaunama, sumaišius perdirbtą iš makulatūros celiuliozės pluoštą su nelakiomis organinėmis medžiagomis, – boro rūgšties ir borakso mišiniu.

Ši izoliacinė medžiaga, mūsų šalyje vadinama ekovata, turi ir kitokių pavadinimų: celiuliozinė vilna, celiuliozinė vata, ekovilna; tad nereikėtų nustebti, išgirdus ir kitą tos pačios ekovatos, kaip šiltinimo medžiagos, pavadinimą.

Ekovatos privalumai

Pirmiausia, ši medžiaga yra ekologiška, o tai, kas sveika ir nekenkia žmogui ir aplinkai, šiais laikais yra suvokiamas kaip svarbus produkto kokybės požymis. Ekovatos ekologiškumas, nekenksmingumas sveikatai yra palankus ne tik su ja ilgą laiką dirbantiems žmonėms, bet ir apšiltintame ekovata name gyvenantiems šeimininkams.

Ekovata yra viena pigiausių šiltinimo medžiagų, nes šiltinimo metu sunaudojama 100% visas jos kiekis, visiškai nelieka jokių atliekų, kurios kitu atveju papildytų šiukšlynus.

Šiltinimo ekovata metu nereikia izoliacinės plėvelės, kuri reikalinga darbams su kitomis šiltinimo medžiagomis, todėl ir šiuo atžvilgiu verta pasirinkti ekovatą.

Ieškantiems pigiausių šiltinimo medžiagų siūlome atsižvelkite į tai, kad šiltinimo ekovata kaina siejama su šiltinimo darbų įkainiais, todėl skirtingų tiekėjų ta kaina nevienoda.

Šiltinimas ekovata garantuoja puikią garso bei šilumos izoliaciją. Kadangi ši medžiaga efektyviai užpildo net mažiausius plyšelius, tarpelius bei sunkiai pasiekiamas kai kurių kitų šiltinimo medžiagų vietas, – susidaręs ištisinis ekovatos sluoksnis užtikrina aukštą garso izoliacijos lygį.

Ekovatos šilumos laidumo koeficientas λ = 0,0377 W/mK, t. y. mažas laidumas šilumai.

Ekovata pasižymi biologiniu atsparumu, joje nesiveisia vabzdžiai kenkėjai ir graužikai. Šios izoliacinės medžiagos sudėtyje esantys boro junginiai efektyviai apsaugo besiliečiančias su ekovatos sluoksniu konstrukcijas nuo puvimo ir grybelių, kurie yra drėgmės padariniai.

Ekovatos struktūra sudaryta taip, kad nekauptų drėgmės, ir tai yra dar viena iš teigiamų šios medžiagos savybių.

Ekovata gali būti naudinga kaip mažinanti gaisro pavojų, nes ji ne tik nedegs, bet dar stabdys ugnies plitimą. Taip yra dėl ekovatoje esančios borakso druskos, kuriai įkaitus išsiskiria kristalizacinis vanduo, pristabdantis deguonies patekimą į degimo vietą.

Verta rinktis ekovatą dar ir dėl to, kad ji tinka ir mūriniams, ir mediniams pastatams; vadinasi, jos savybės bus pritaikytos bet kokiai pastato konstrukcijai.

Kad ir kiek teigiamų savybių ekovata beturėtų, – ja nerekomenduojama šiltinti pastato pamatų. Taigi, ekovata nėra absoliučiai universali, tačiau jai tinkančių sienų šiltinimui, – ideali.

Šiltinimo ekovata yra būdai

  • šlapiasis (vertikalių atitvarų šiltinimui),
  • sausasis (naujų bei senų pastatų horizontalių šlaitinių atitvarų ir mūro sienų šiltinimui),
  • šlapiasis klijinis (lubų ir sienų paviršiaus šiltinimui bei apdailai).

Rinkoje esanti ekovata gali būti dviejų spalvų – baltos ir pilkos, taigi nenustebkite, jei šiltinimo meistrai naudos tokią ekovatą, apie kurią, gal būt, negirdėjote.

Ekovatos paplitimas

Ekovata pasaulyje atsirado labai seniai – prieš 100 metų Anglijoje, ir per tą laiką paplito daugelyje kitų pasaulio šalių. Pastaruoju metu ekovata, kaip viena tinkamiausių šiltinimo medžiagų, pripažinta šaltesnio klimato šalyse.

Ekovata Lietuvoje atsirado maždaug prieš dešimt metų ir kasmet vis sparčiau ir plačiau naudojama pastatų šiltinimui dėl pasitvirtinusių teigiamų jos savybių. Jei ekovata pasiteisino atšiauriomis, drėgnomis, vėjuotomis sąlygomis, tuomet šiltinimas ekovata mūsų šalyje yra idealus pasirinkimas.

Šiltinimas ekovata – ekonomiška, saugu, kokybiška

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *