sienu-siltinimasVienas iš dažniausiai žmogaus  atliekamų darbų tai  statybinės konstrukcijos  apšiltinimas. Efektyviai atliktas sienų šiltinamas gali  būti tik tuo  atveju jei  bus naudojama ekovata. Tai kokybiška  ir šiuolaikiška medžiaga, kuri pasižymi puikiomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis.  Ekovata arba  celiuliozinė  vata tai yra  lengva medžiaga, kuri  yra  pilkos  spalvos, ji turi puria  struktūrą. Ji yra gaminama  naudojant tokius produktus, kaip antrą kartą perdirbta  celiuliozė.  Perdirbtų laikraščių dalis  ekovatoje  sudaro net 80 procentų,  visa kita tai yra  papildomos medžiagos ( antipirenai  ir antiseptikai). Kaip  antiseptikas yra  naudojama  boro rūgštis.  Ekologiška švara tai yra pagrindinis  ekovatos privalumas prieš kitas šilumą izoliuojančias medžiagas, kurių pagrindą  sudaro stiklo pluoštas  arba mineralinė vata. Būtent dėl šios priežasties  sienų šiltinimas naudojant šią vatą yra labai populiarus ir naudojamas tiek pramoninėse, tiek ir gyvenamųjų namų statybose.  Ekovatos  gamybos  technologijos  nuolat  eina į priekį. Taip pat tobulėja ir apšiltinimo technologijos, kartu  su  jomis ir  montavimo, gamybos darbai.  Jei anksčiau  ekovata  buvo montuojama  tik  rankomis,  tai šiuo metu  viskas vyksta priešingai, kadangi yra naudojami įpučiami  prietaisai, kuriuos  naudoja  visi profesionalai.  Tokios technologijos  leidžia pagerinti  montavimo  kokybę ir greitį.  Ši medžiaga  gali būti purškiama  arba  išklojama  ant statybinių medžiagų paviršiaus, pavyzdžiui, plytų, medienos,betono ir kitų.

Sienų šiltinimas naudojant  ekovatą  taip pat gali būti  atliekamas iš vidaus. Išorinių  sienų šiltinimo klausimas gali  būti išsprendžiamas keliais būdais; atliekant išorinį arba vidinį medžiagos montavimą. Kur kas palankiau vertinamas išorinis  šiltinimas, ypatingai jei šiltinimo  sprendimas buvo priimtas tada, kai namas jau buvo pastatytas, kadangi  taip bus išsaugomas naudingas gyvenamasis plotas. O darbus galima  atlikti nepriklausomai nuo to ar kas  nors gyvena  namuose  ar ne.  Labai dažnai nutinka taip, kad  šiltinimas negali būti atliekamas iš namo  išorės.  Gali  trukdyti tam tikros  konstruktyvios  sienų ypatybės arba įvairios sienos prieinamumo problemos, pavyzdžiui, didelis  aukštis, labai arti kaimynai ir kita.  iš tiesų  egzistuoja dar labai daug priežasčių, kurios priverčia viduje esančią erdvę panaudoti  išorinių  sienų šiltinimui. Yra  ne vienas faktorius. Tai  sudėtinga pastato fasado architektūra, šiltinimo  paviršiaus  aukštis, nėra galimybės šiltinimo darbus  atlikti dėl konstrukcinių priežasčių,  pastatas  labai arti kito statinio, nepavyksta gauti leidimo norint pakeisti namo  fasadą ir taip toliau.  Vidinė  sienos pusė yra prieinama praktiškai visada, reikia tik kuriam laikui sieną  išlaisvinti nuo baldų, o patalpas nuo gyventojų.

Kur kas  paprastesnis ir ekonomiškesnis būdas apšildyti sienas iš vidaus yra  vientisos  izoliuojančios medžiagos naudojimas.  Tai  yra  ekovata.  Kai yra  apskaičiuojamas šiltinimo  sluoksnio  storis reikia  sumontuoti pagalbinį karkasą.  Kartais yra taikomos  visai  kitos  normos ir principai. Dvigubai  išklotoms  plytoms visiškai pakaks 8 centimetrų  storio konstrukcijos, o vienai sienai  reikės 10-12 cm  storio. Karkasas  gali  būti  montuojamas naudojant metalinį arba medinį karkasą.  Drėgnas  sienų šiltinimas naudojant  ekovatą tai yra specialios įrangos ir profesionalios technikos naudojimas, kuri gali  būti  nustatoma pagal  tam tikrus  darbo  efektyvumo rodiklius priklausomai nuo apimties ir   statybinių  konstrukcijų šiltinimo pobūdžio. Prieš tai, kai yra  atliekamas  sienų šiltinimas yra būtina  nustatyti reikiamą   naudojamos medžiagos  storį ir  tankumą, bei  tai kokiu  būdu  bus montuojama  izoliuojanti medžiaga.  Tinkamai pasirinkti  ekovatos  gamintoją, atpažinti kokybišką  ekovatą  iš  daugybės klastočių gali padėti  tik profesionalai, kurie turi pakankamai patirties atliekant montavimo darbus ir naudojo reikiamą  techniką.

 

Sienų šiltinimas su ekovatos pagalba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *