puspriekabesPuspriekabė – tai bet kokia priekaba, pritaikyta sukabinti su automobiliu taip, kad jos dalis remtųsi ant automobilio ir pastarajam tektų didelė puspriekabės ar jos krovinio masės dalis. Pagrindinis savivarčių priekabų/puspriekabių pranašumas lyginant su kitų rūšių priekabomis yra universalumas. Įvairių galinių bortų ir antborčių dėka priekabos panaudojimo sritys tampa neribotos, t.y. ja galima gabenti įvairių matmenų ir tūrio krovinius, pradedant nuo žvyro, grūdų ir kt. Savivartės priekabos su pakėlimo mechanizmu idealiai tinka ir ūkininkams, ir įmonėms, vykdančioms želdinimo, miškininkystės, derliaus nuėmimo darbus ir daugelį kitų, kuriuose reikalingas pakrovimas ir iškrovimas. Į lengvo tipo puspriekabes galima pakrauti sunkesnį krovinį, o tuo metu važiuojant kuro sąnaudos bus mažesnės. Nuolat tobulėjanti puspriekabių gaminimo rinka pradėjo montuoti į puspriekabes slankiojančias grindis, kurios vis dažniau naudojamos kaip alternatyva krovinių gabenimui žemės ir miškų ūkyje, bei atliekų perdirbimo srityje.

Grūdų pervežimo puspriekabė yra speciali darbo priemonė. Pagrindinis skirtumas nuo įprastos tos pačios keliamosios galios savivartės priekabos yra priekabos konstrukcija, kuri suprojektuota taip, kad ji gali būti naudojama kaip platforminė arba dviejų skirtingų šonų aukščio priekaba. Nuimtų bortų gamyboje panaudotas plonesnis lakštinis plienas, kad bortus pakeisti būtų kuo lengviau, bet bortų profilis yra pakankamai tvirtas biriems kroviniams vežti. Dėl nuimamų ir lengvos konstrukcijos bortų, biriems kroviniams vežti skirta priekaba netinka akmenims ir žvyrui gabenti.

Gyvulių pervežimo priekabos gaminamos vienašės ir dviašės, jų ilgis yra nuo 4,3 iki 8 m. Kad būtų užtikrinti saugos reikalavimai ir priekabas būtų patogu naudoti, gyvulių pervežimo priekabų vidinę erdvę viduryje esančia sienele galima padalinti į kelias dalis. 8 metrų gyvulių pervežimo priekabą dvejomis vidinėmis sienelėmis galima padalinti į tris dalis, kas leidžia gabenti gyvulius saugiai ir patikimai, o tarpinė sienelė palengvins gyvulių pakrovimą. Šio tipo priekabos gali būti naudojamos keliomis paskirtimis. Priekabos priekinėje dalyje yra papildomos durys. Gyvulių pervežimo priekabos įrangoje yra nuimama PVC danga. Galinis bortas yra lengvai uždaromas ir atidaromas: jo kraštuose įtaisytos spyruoklės. Gyvulių pervežimo priekabos dugnas yra pagamintas iš ypatingos rūšies lakštinio metalo.

Savivarčių, verčiančių per galą traktorinių puspriekabių, skirtų žemės ūkio produktų bei kitų krovinių pervežimui, važiuoklė yra dviašė, „tandemo“ tipo, su visus ratus stabdančia pneumatine arba hidrauline stabdžių sistema.

Puspriekabės veža ir grūdus, ir gyvulius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *