poilsis šventojojePoilsis Šventojoje yra viena žmogaus atgaivos rūšių, kuria galima naudotis kiekvienam pagal finansines galimybes ir kiekvieno mūsų prioritetines vertybes.

Artėjant vasaros atostogoms, visai tikėtina, kad kasdien pasvajojame apie užrakinamas namų duris, susikrauname būtinus daiktus ir vos po kelių valandų jau galime giliai įkvėpti gaivaus pajūrio oro. Esmė ta, kad kūnui, protui ir sielai poilsio reikia ištisus metus, – kai per daug išvargina įtemptas darbas, kai ima erzinti ta pati aplinka, galimai „priekabus“ viršininkas, „nesukalbami“ arba pernelyg intensyviai bendraujantys aplinkiniai ir apskritai viskas, nuo ko pavargome.

Poilsis Šventojoje padės atsigauti ir palaikyti darbingumą, energiją bei gerą nuotaiką ištisus metus. Juk ne visuomet visaverčiam poilsiui būtina tik  kaitri saulė ir tik šiltas oras. Ilsėtis Šventojoje galima bet kuriuo metu, – kai tik pradeda atrodyti, kad nieko nesinori, kai darbo metu vis pagaunate savo mintis šiek tiek „tolėliau“ nuo savo darbo užduočių arba – tiesiog pasiilgote jūros.

Pastebėta, kad Lietuvos piliečiai labiau įpratę aplankyti pajūrį šiltuoju oru be lietaus, t. y. tik vasarą, šiltą pavasarį arba „aksominį“ rudenį. (Beje, tokia pozicija ir požiūris nepalankus pilnai išvystyti pajūryje įsikūrusiųjų įmonių veiklą, kuri vis labiau taikoma prie poilsio ištisus metus; kita tema).

Poilsį prie jūros dalis žmonių suvokia kaip kaitinimąsi visą dieną saulėje, mirkimą jūroje, o vakarais – kavinės, restoranai, barai. Be abejo, tai rimta problema, kai (jei) dalis poilsiautųjų, o ypač jaunimo, laisvalaikį įsivaizduoja tik kompanijoje su alkoholiu. Tai dažniausiai reiškia ne tik spartų piniginės tuštinimą, bet ir padidintą apkrova kūnui (švenčių metu – dar ženkliai didesnį krūvį policijos pareigūnams). Būtent finansinė atostogavimo pusė yra tam tikras stabdis ilsėtis ten, kur panorėjus, tačiau labai dažnai nepaskaičiuojama, kad toks „ilsėjimosi“ būdas kainuoja žymiai daugiau, nei kelios paros pajūryje, turiningai ir blaiviai praleidus laiką.

Be to, tokiam poilsio modeliui, kuomet dieną – tik žalingas kepinimasis kaitrioje saulėje, – Lietuvos orai nedėkingi, nes mūsų šalyje saulėtų dienų metuose nedaug. Reta vasara dosni nelietingais, saulėtais, nevėjuotais orais, idealiais poilsiui Šventojoje. Tačiau dėl kokių priežasčių turėtume laukti vos vienos kitos savaitės saulėto ir ne visada tiksliai prognozuojamo oro, numatyto praleisti pajūryje?

Jūra ištisus metus

Jūra Lietuvoje, – tai jūra šalia mūsų ištisus metus. Kas dar galėtų labiau sveikatinti ir džiuginti? Paskirkime savo sveikatos labui ne vos kelias vasaros savaites; aplankykime jūrą visais metų laikais, – ji mums dovanos ne tik stiprius įspūdžius, iškeltus aukščiau visų problemų, – dažnai nesamų, – bet ir neišsenkamą energiją, taip reikalingą tolesniam gyvenimui ir nebaigiamiems mūsų darbams. Juk būtent nuo požiūrio į asmeninį laisvalaikio pasirinkimo būdą priklauso, kur ir kaip atstatysime pabodusios kasdienybės nusiurbtas jėgas. Jei neatstatysime, – tiesiog „perdegsime“ darbu, tarsi ilgainiui nekeičiama elektros lemputė.

Poilsis Šventojoje visaverčiam jėgų atstatymui – kaip tik. Turime puikų, nepakartojamą reginį, – kas akimirką kintantį natūralų jūros vaizdą. Jūra vis kita kiekvienu metų laiku, – vis kita jos rūstybė siaučiant audroms ir vėjams, kita džiugi nuotaika po ramiu, saulėtu mėlynu dangumi, kai tarsi kiekviena bangelė atskuba prie mūsų kojų, dovanodama po mažytę, baltą, pursluose besimaudančią saulę; vis kita jūros ramybė saulėlydžio metu. Kitos dienos rytą jūros bangos suoš kitais garsais ir sužėrės kitu vandens, dangaus ir saulės spalvų deriniu.

Jeigu neteko matyti unikalaus jūros grožio žiemą, – viskas prieš akis. Nebijokime sušalti, nes „Nėra prasto oro, yra tik nepritaikyta tam orui apranga“. Taigi, belieka šiltai apsirengti, pasiimti termosą karštos arbatos ir – pirmyn gėrėtis nesikartojančia gamtos ir jūros amžina harmonija.

Poilsis Šventojoje visais metų laikais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *