Personalo atranka tai yra tarsi tam tikra meno rūšis, kurioje yra naudojamos efektyvios technologijos ir metodikos, kurios gali padėti pasiekti reikiamus rezultatus. Kiekvienu atveju reikiamo darbuotojo suradimas tai yra unikalus projektas. Šiuo atveju reikia įvertinti koks turi būti ieškomo darbuotojo amžius, patirtis ir įgūdžiai, reikia pajaustu kokia atmosfera tvyro kolektyve, reikia žinoti kaip atlieka darbus kiekvienas skyrius. Visa tai yra reikalinga tam, kad būtų atrinktas reikiamas kandidatas į pareigas. Pagrindinė užduotis, kai yra ieškomas tinkamas kandidatas tai, kad būtų patenkinti darbdavio poreikiai, kai yra kalbama apie darbuotojų profesionalumą ir kokybę. Taip pat reikia atsakyti į klausimą kur ir kada bus reikalingas darbuotojas. Personalo atranka tai yra toks darbas, kai yra mėginama surasti kandidatus, kurie pasižymės tokiomis savybėmis, kaip tikslo siekimas, kurias numato įmonė. Kai įmonei reikia priimti naują darbuotoją yra užduodami keli klausimai: kur reikia ieškoti potencialaus darbuotojo ir kokius metodus naudoti, kai reikia paskelbti apie turimą darbo vietą. Yra keli šaltiniai kaip galima atrinkti darbuotojus, tai yra vidinė ir išorinė atranka. Taip pat yra būtina paruošti galimų klausimų sąrašą potencialiems kandidatams. Tokias paslaugas gali užsakyti vadovas, jei tai yra vidinė atranka. Tačiau paslaugas gali užsakyti ir įmonė jei yra reikalinga išorinė atranka su specialios personalo agentūros pagalba. 

            Kai yra atliekama personalo atranka gali būti užduodami patys įvairiausi klausimai. Pavyzdžiui, ką darbuotojas turės atlikti užimdamas konkrečias pareigas, kokie bus jo pagrindiniai įsipareigojimai ir kokias funkcijas jis turės atlikti. Taip pat reikia žinoti kokį išsilavinimą privalo turėti kandidatas, kokia turi būti privaloma darbo patirtis. Na ir žinoma ne ką mažiau svarbu yra asmeninės savybės. Labai svarbus nustatyti kokie yra būtinieji reikalavimai ir kokie yra pageidautini. Kaip yra vykdoma personalo atranka. Yra būtina sau sukurti paieškos žemėlapį ir tada pradėti atrankos darbus. Na ir reikia protingai sudaryti pareigų skelbimą. Galima gauti rekomendacijas iš profesionalų, kuriems teko dirbti su konkrečiu kandidatu. Žinoma, nereikėtų pamiršti apie tokį įrankį kaip tiesioginė paieška. Tai reiškia, kad reikės kreiptis į konkrečią įmonę, į konkretų specialistą. Įprastai tai vyksta su iš anksto apgalvotos schemos pagalba. Šis įrankis yra pats sudėtingiausias ir nenuspėjamas, todėl jis yra naudojamas pakankamai retai ir jį naudoja personalo agentūros. Kai yra atliekama atranka būtinai turi būti organizuojamas pokalbis su būsimais kandidatais. Pirmasis pokalbis dažniausiai yra organizuojamas telefonu, jis dažniausiai būna labai trumpas ir biografinis. Jei kandidatas yra tinkamas tokiu atveju yra paskiriamas laikas asmeniniam laikui. Darbo pokalbių rūšys gali būti pačios įvairiausios, jie gali būti biografiniai, daromi pagal kompetencijas ir kiti. Labai dažnai personalo agentūros naudoja mišrius variantus. Kai kandidatas atitinka visus reikalavimus jis pakviečiamas pokalbiui su tiesioginiu vadovu arba yra organizuojamas kitas etapas.

Na ir pagaliau atėjo laikas, kai personalo atranka jau eina į pabaigą, kai reikia aptarti kokiomis sąlygomis kandidatas bus priimtas į darbą, kai bus pasirašyta darbo sutartis. Atrodo, kad viskas yra labai paprasta ir logiška. Tačiau yra kalbama apie tikrus brangakmenius, kurie bus vertinami darbo vietoje. Labai svarbu šiame darbo etape nepamiršti apie tai, kad kandidatas gali atsisakyti, todėl visada yra būtina kontroliuoti situaciją. Kandidatui yra būtina pranešti, kad jis tikriausiai bus tas kandidatas, kuris bus pasirinktas. Personalo agentūros jums padės profesionaliai ir kokybiškai surasti reikiamus kandidatus.

 

Personalo atranka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *