paracetamolisParacetamolis – tai acetaminofenas, kuris padeda sumažinti skausmą ir karščiavimą. Tačiau tikslus jo veikimo mechanizmas nėra žinomas. Paracetamolis yra vartojamas ne tik karščiavimui sumažinti, bet ir esant galvos, raumenų skausmui, artritui, nugaros, dantų skausmui, peršalimo simptomams gydyti. Šis vaistas mažina skausmą, tačiau nesumažina, pavyzdžiui, sąnarių uždegimo.

Paracetamolis nėra naudojamas daugiau, nei yra rekomenduojama. Perdozavimas gali sukelti rimtą žalą. Didžiausia dozė suaugusiems yra 4000 miligramų per parą. Didesnis paracetamolio kiekis gali pakenkti kepenims, todėl, jei vartojate dar ir alkoholį, negerkite daugiau nei 2000 miligramų.

Jei sergate kepenų ligomis, ar seniau vartojote nemažai alkoholio – būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui. Nenaudokite papildomai jokių vaistų nuo peršalimo (pavyzdžiui, geriamojo „teraflu“, nes jame jau yra paracetamolio, todėl reikia rinktis arba tą, arba tą). Taip pat stenkitės vengti alkoholio, tam, kad neiškiltų jokių komplikacijų su kepenimis.

Nenaudokite šio vaisto, jei esate jam alergiškas. Taip pat praneškite gydytojui, jei laukiatės ar žindote. Vaistas patenka į motinos pieną ir gali pakenkti kūdikiui. Kreipkitės į savo daktarą, jei:

  1. Po trijų dienų paracetamolio vartojimo, Jums taip ir nepraėjo karščiavimas.
  2. Jei naudojote paracetamolį dėl skausmo, tačiau skausmas taip ir nepraėjo po septynių dienų (arba po penkių – jei gydote vaiką).
  3. Atsirado nuolatinis galvos skausmas, išbėrimų, paraudimų ar patinimų.
  4. Jei Jūsų ligos simptomai tik sunkėja.
  5. Jei sergate cukriniu diabetu ir pastebėjote pokyčių savo gliukozės kiekyje kraujyje.
  6. Pradėjo pykinti, dingo apetitas, atsirado skrandžio skausmas.
  7. Atsirado geltos požymiai.

Laikykite šį medikamentą kambario temperatūroje, kur nėra drėgmės ar šilumos. Jei pamiršote išgerti šį vaistą laiku (kai taip skyrė gydytojas) papildomai nesistenkite kompensuoti išgerdami dvigubai. Kreipkitės į medikus, jei manote, kad perdozavote šio vaisto (pirmieji perdozavimo požymiai yra vėmimas, pykinimas, skrandžio ar pilvo skausmai).

Jei karščiuojate, visų pirma, Jums reikėtų kreiptis į medikus ir tik po to galėsite nuspręsti, ar Jums yra reikalingas paracetamolis, ar ne. Daugeliu atveju, Jums pakaks tiesiog gerti daug skysčių.

Paracetamolio vartojimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *