langai vilniujeLangus Vilniuje iš senų, per kelis dešimtmečius visiškai iškrypusių, vos stiklus belaikančių, į naujus keičia vis daugiau miestiečių. Patiems susirūpinti savo namų jaukumu ir šiltumu, o ne keiksnoti valdžią dėl didelių šildymo sąskaitų susivokia tie, kas domisi renovacijos ir naujų technologijų langų prasme. Taip pat, žinoma, neišvaizdūs langai tikrai nesuteikia visam namui patrauklumo, tad, jei dauguma jų būna pakeisti į naujus, viso daugiabučio išvaizda įgauna visai kitą vaizdą. Naujos kartos modernius langus verta turėt ir dėl garso izoliacijos (tuo pačiu – ir miesto dulkių), nes gyvenant sostinėje triukšmo pro langus patenka tikrai nemažai. Be abejo, nauji langai taip pat gali garantuot didesnį saugumą, kad į butą nepatektų vagys.

Ekspertų ir statybininkų nuomone, šaltuoju metų laiku šiluma iš butų į lauką dažniausiai patenka per namo sienose esančius plyšius, kurie akivaizdžiai nesimato, bet tai, ką galime pajausti – nesandarūs langai. Būtent ši namo dalis, jei yra netvarkinga, savo trūkumus „eksponuoja“ kiekvienam gyventojui: pro nesandarius, netvarkingus, senus langus Vilniuje žmonės jaučia pučiantį vėją, į vidų besismelkiantį žiemos šaltį, drėgmę. Tuose daugiabučių namuose, kur startuoja renovacijos procesas ar dar yra tik tai planuojama, dažniausiai kalbama tik apie atskirų dalių – sienų, pamatų, pastogės apšiltinimą, tose vietose esančių oro tarpų užpildymą, tačiau efektyviausia renovacija yra tik tuomet, kai rūpinamasi bendrai, sistemiškai visų šilumą praleidžiančių elementų renovavimu.

Kad reikėtų keisti senuosius langus į naujus, garantuojančius užtikrintą sandarumą, vilniečiai suskumba tik pradėjus vėsti orams. Langų Vilniuje gamintojai tuomet pajunta didelį užsakymų antplūdį ir dėl naujų langų namuose atsirandančiu didesniu šilumos kiekiu tenka pasidžiaugt tik po geroko laiko. Taigi, kaip kad liaudyje sakoma, „roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą“, naujųjų langų Vilniuje keitimu reikėtų pasirūpinti dar vasarą. Tuomet ir pats jų keitimo procesas bus daug malonesnis, nes juk tam tikrą laiką (kad ir visiškai neilgą, nes viso buto langus pakeisti iš senų į naujus užtrunkama vos vieną dieną) teks viduje pajusti lauko temperatūrą. Reikėtų pasiplanuoti, kad šiek tiek laiko užtruks ir langų apdailos darbai, ir palangių keitimo bei viso proceso, kai langai pavirsta patraukliais ir visapusiškai saugančiais šilumą, eiga.

Nauji langai Vilniuje apsaugos ir nuo vėjų, ir nuo triukšmo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *