naturali kosmetikaAr žinojote, kad kosmetikos verslas visame pasaulyje kiekvienais metais uždirba virš 20 milijardų dolerių pelno? Ir kosmetika yra mažiausiai reguliuojamas, iš visų į rinką patenkančių, produktų. Gaila, tačiau labai daug žmonių vartoja netinkamą kosmetiką ir gauna labai daug toksinų. Ir tokią kosmetiką mes naudojame kasdien.

Natūrali kosmetika – tai visiškai kita mūsų pasirinkimo galimybė. Šioje kosmetikoje nerasime parabenų ir kitų cheminių medžiagų. Natūrali kosmetika yra gaminama specializuotose įmonėse, kurios, nenaudodamos cheminių ingredientų, rūpinasi bendrąja vartotojų sveikata. Moksliškai yra įrodyta, kad per metus mes vidutiniškai sunaudojame apie 2 kilogramus kosmetikos. Jei ji yra prasta – viskas per kraują patenka į mūsų kūnus.

Pavyzdžiui, parabenai yra vieni iš labiausiai naudojamų konservantų, kurie yra vartojami, siekiant sumažinti mikrobų dauginimąsį. Tačiau šie konservantai yra susiję su vėžio atsiradimo galimybe, endokrininės veiklos sutrikdymu, reprodukciniu toksiškumu, imunotoksiškumu, neurotoksiniu poveikiu ir odos dirginimu. Vienas iš baisiausių dalykų yra tas, kad parabenai sutrikdo hormonų funkciją, o tai yra siejama su krūties vėžiu ir reprodukciniu toksiškumu. Kai parabenai patenka į kraujotaką, jie imituoja estrogenus ir prie jų prijungia receptorių ląsteles. Faktas yra tas, kad tokios blogos kosmetikos kasdieninis naudojimas turėtų sukelti susirūpinimą visoje kosmetikos pramonėje. Kaip mes galime norėti dėti ant savo odos ar plaukų kosmetiką, kurioje yra gausu kancerogenų?

Natūrali kosmetika, priešingai, ne tik saugoja ir tausoja aplinką, bet ir suteikia puikius privalumus kiekvieno iš mūsų sveikatai. Ekologiški produktai yra biologiškai skaidūs ir gali būti perdirbami.

Jei norite įsigyti tikrai natūralius produktus, kruopščiai skaitykite etiketes ir žiūrėkite, kokia procentinė dalis natūralių ingredientų yra, pavyzdžiui, dieninio kremo sudėtyje. Natūralią kosmetiką paprastai galite įsigyti vaistinėse arba per patikimus tiekėjus. Taip pat pasidomėkite internetu, ar Jūsų mieste yra ekologiškų prekių parduotuvių. Jei pirksite jose, prašykite, kad pardavėjai įrodytų savo kompetenciją – pateikdami Jums prekių sertifikatus. Atminkite, kad tik sertifikuotos prekės gali garantuoti savo kokybiškumą, todėl niekada nepirkite ekologiškų produktų ir kosmetikos iš nepatikimų asmenų.

 

Natūralių ingredientų kosmetikoje suteikiama nauda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *