Galbūt jau sėdite ir juokiatės iš juokingo straipsnio pavadinimo, tačiau įsigilinus į situaciją darosi vis mažiau juokinga. Šnekamojoje / buitinėje kalboje labai daug žmonių maistinė augalinį aliejų vadina alyva. Tai visai nelogiška, nes žodismobil alyva alyva reiškia autotransportui skirtą prekę, o ne maistui gaminti skirtus riebalus. Palyginkime kokį poveikį Mobil alyva turėtų vienoje situacijoje ir alyvuogių aliejus kitoje situacijoje.

Mobil alyva virtuvėje? Ne tai šiam gaminiui visai netinkama vieta. Jei koks nors gyvevas padaras jos atsigertų, taibūtų didelė problemą žmogaus organizmui, gal net gyvybei. Būtų būtina kuo skubiausiai kreiptis į medikus. Būtų plaunamas skrandis ir daroma viskas, kad žmogus pasveiktų ar bent nesikankintų. Mobil alyva negali būti vartojama per burną! Tai draudžia visi įspėjamieji ženklai ant gaminio pakuotės ir taip yra ne veltui, o dėl saugumo, dėl prevencijos. O kas būtų, jei augalinio aliejaus žmogus atsigertų? Na, kritiniu atveju tai suveiktų kaip perdozuoti vidurius laisvinantieji vaistai… žmogus galėtų prastai pasijausti, bet rizikos gyvybei tikrai nebūtų. Akivaizdžiai matyti skirtumas, kad Mobil alyva ir augalinis aliejus yra ne tas pats. O bendrumas yra tame, kad nei vieno šių produktų žmogus negeria… išgerti jų galėtų nebent mažas vaikas, jei neduok dieve pasiektų tuos produktus. Dėl to viską, ko vaikas neturėtų pasiekti, tėvai turi saugiai suslapstyti namuose.

O dabar visai kita situacija, perkelime veiksmo vietą iš virtuvės į automobilio garažą. Visi puikiai žino, kad Mobil alyva čia iš tikrųjų reikalinga. Ji puikiai sutepa reikalingas automobilio detales, kurios negali ir neturi patirti trinties, sukeliančios detalių defektus. Kiekvienas autotransporto meistras patvirtins, kad Mobil alyva yra auktos kokybės mašininė alyva. Tie patys meistrai pasakys, kad automobilis neturėtų būti eksploatuojamas, kai jame nėra alyvos. Negalima eksploatuoti, nes alyvos trukumas, ar pasenusi alyva gali sukelti pašalinių efektų automobiliui. Tai laikui bėgant paplonintų vairuotojo piniginę ir papildytų autoserviso sąskaitą. Galvojate, kad mechanikai tuo džiaugsis? Jie nesidžiaugias svetimu neapdairumu, nes jiems ir taip netrūksta darbo. Taigi, Mobil gaminiai gerai žinomi daugelyje šalių ir jie taip pat naudojami ir Lietuvoje. Dabar svarstote, o kam automobilio garaže augalinis aliejus? Iš tikrųjų šiam produktui čia visai ne vieta ir jei kas nors ten, kur turi būti mašininė alyva pripildų augalinio, maistinio aliejaus, tai nežinia kas nutiktų. Faktas tik tas, kad automobiliui tai nebūtų į naudą. Augalinis aliejus niekada nebus pakaitalas mašininei alyvai. O kas ir bandytų šiuos produktus sukeisti? Augalinis aliejus visiškai netinka automobilio dalių sutepimui. Būtų visiška kvailystė pilti aliejų į automobiliio sistemą. Todėl niekas to ir nedaro. Mobil alyva yra tas produktas, kuris puikiai funkcionuoja automobilio sistemoje ir šio fakto tegu niekas nemėgina pakeisti.

Na štai ir aptartos dvi skirtingos situacijos, kurių reziumė visiškai paprasta: kiekvienas daiktas turi būti naudojamas pagal paskirtį ir tai padės išvengti daug nereikalingų problemų. O jei dar vairuotojai ne tik patys automobilius prižiūrėtų, bet dalį darbų perleistų į autoserviso rankas, tai automobiliai būtų dar saugesni. O kuo saugesnės transporto priemonės, tuo saugesni ir žmonės, tiek vairuojantys, tiek per pėsčiųjų perėją einantys, tiek viešojo transporto stotelėje laukiantys autobuso ar troleibuso. Na, ar jums vis dar kyla juokas skaitant, ar jau prisiminėte seniai pamirštą pamoką – viskam savas laikas ir sava vieta. Argi jums to nekartodavo tėvai?

 

Mobil alyva – ne maisto produktas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *