mb steigimasMB steigimas (mažosios bendrijos) yra pirmasis ir turbūt realiausias žingsnis jaunam pradedančiajam verslininkui ar tam tikru verslo „takeliu“ pasiryžusiai žengti verslininkei. Būtent juo nutarė keliauti jauna kelių vaikų mama, su bendramintėmis kurianti rankdarbius. Auginant namuose mažą vaiką moterims norisi ir asmeninės realizacijos, jų galvose sukasi mintys ne tik apie šeimą ir vaikus, namų tvarkymą bei valgio gaminimą. Būtent apie tai moterys ir išsikalbėjo, rudeniškai jaukiame parke vežiodamos savo mažuosius. Pasirodo, viena jų velia iš vilnos, kita – veria karoliukus, kurie tampa originaliais papuošalais, kitos pasipasakojo, kaip laisvalaikiu siuvinėja ir tai jau tapo ne tik savų namų puošimo veikla, bet ir giminių, draugų užsakymų vykdymu. Kelias dienas brandinę idėją, kaip apjungti šias sielai mielas veiklas ir iš to užsidirbti pinigų, pagaliau buvo pasirinktas mažosios bendrijos steigimo variantas. Kadangi viena iš mamų yra baigusi ekonomikos studijas, turi tokio darbo patirties, paskaičiuoti finansinę tokio nediduko verslo pusę, pasidomėti įstatymais buvo nesunku. Taigi galutinai buvo nutarta apjungti rankdarbiais užsiimančias jaunas mamas ir imtis MB steigimo. Tai, ką joms pavyktų pagaminti, ketinama pardavinėti internetinėje parduotuvėje. Viena iš moterų, kurios pomėgis – fotografija, ėmėsi rankų darbo produkcijos pateikimo internetiniame prekybos variante.

Kodėl pasirinktas MB steigimo variantas, vadovauti mamoms – verslininkėms ėmusi moteris sako, kad tai – pati tinkamiausia forma. Nes individuali veikla būtų tik kiekvienos atskirai mažas „versliukas“ ir tuomet viskuo: rinkodara, reklama, pardavimu ir apskaita tektų rūpintis jai pačiai. O štai įsteigus tokią bendriją, kurios startavimui nereikia jokio finansinio įnašo, galima jau iškart imtis verslo. Be to, mamoms, kurioms problematiška mažus vaikus palikti kažkieno priežiūrai, buvo patrauklus MB steigimo internetu būdas.

Paaugus vaikams ir atėjus tam laikui, kai jau moterys bus laisvesnės ir galės imtis rimtų darbų, ši veikla mažojoje bendrijoje gali tapti startu platesnei veiklai. Pavyzdžiui, sėkmingai veikusi internetinė rankdarbių parduotuvė gali plėstis į suvenyrų, dovanų ar papuošalų verslą. MB gali būti pertvarkoma į: akcinę, uždarąją akcinę, žemės ūkio, kooperatinę ar individualią bendrovę, tikrąją ūkinę ar komaditinę ūkinę bendriją ar viešąją įstaigą. Sprendimo apie tokį pertvarkymą dokumentą būtina pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui ne vėliau kaip pirmą viešo paskelbimo apie sprendimo priėmimo dieną.

 

MB steigimas patrauklus vaikus auginančioms mamoms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *