langu remontas„Langų serviso“ Vilniuje meistrai, paklausti apie dažniausius gyventojų nusiskundimus dėl plastikinių langų ar durų remonto, įvardija jų nesandarumą. Ypač tai tampa aktualu užklupus šaltajam metų laikotarpiui, imus siausti rudeniškiems vėjams ar spustelėjus galingesniam žiemos šaltukui. Tobulos iš pirmo žvilgsnio plastikinių langų ir durų konstrukcijos praranda savo pirmines savybes dėl teisingos priežiūros stokos bei kitų tam įtakos turinčių veiksnių. Įstatyti  langai ir durys reikalauja teisingos eksploatacijos ir priežiūros, o  atsiradus rimtesniam gedimui, jį turi pašalinti patyręs profesionalas.

Langų reguliavimą būtina atlikti kartą per 3-5 metus tam, kad užtikrinti nepriekaištingą langų (tame tarpe – ir durų) veikimą. Bent kartą per metus reikėtų sutepti gumines tarpines ir apkaustų mechanizmus. Šiuolaikinių durų ir langų reguliavimas neužima daug laiko, bet yra labai svarbus faktorius, turintis įtakos ilgaamžiam konstrukcijos veikimui. „Langų serviso“ Vilniuje meistrai kaip dažną gyventojų klaidą įvardina savamokslišką plastikinių langų bei durų remontą. Pirmiausia, per keletą metų dėl taupumo ar nežinojimo jų visiškai nereguliavę ir pajutę praleidžiamą šaltį, ima kaltinti langų gamintojus. Bet burbėjimas dėl kiekviename žingsnyje pasitaikančių negerovių – tautinis lietuvio bruožas. Vėliau, norėdami išsaugoti namuose šilumą, dažniausiai ant plastikinių langų rėmų užklijuoja porolonines juosteles. Žinoma, tą sezoną šiek tiek pasiteisina jų pastangos, tačiau kitąmet, gerokai subliuškus toms juostelėms, jos nebeatlieka savo funkcijų. „Tada – dar „linksmiau“: žmonės klijuoja ant viršaus antrą juostelę, negalvodami, kad šitaip jau kenkia pačiam lango rėmui, jo „pagalvėlėms“, – sako „Langų serviso“ Vilniuje meistrai. – Ir tuomet, kai jau nutaria pasinaudoti plastikinių langų remontą atliekančių darbuotojų paslaugomis, juos sureguliuoti yra sunku. Tenka nugramdyti visą tą porolono juotelių sluoksnį“. Kad tai – vargas ir meistrams, ir šeimininkams – savaime aišku, nes prie plastiko prikibę klijai sunkiai pasiduoda valymui, o šiurkščiu paviršiumi yra greitai subraižomas lango rėmas.

Dažniausiai durų remonto prireikia, kai jos ima praleisti šaltį (yra nesandarios), sunkiai arba su keblumais užsirakina, tvirtai neužsidaro, girgžda plastikinių durų apkaustai ir t.t. Plas­ti­ki­nės balkono durys apskritai grei­čiau iš­kryps­ta ir ima su­nkiau da­ri­nė­tis. Kad ilgiau neprireiktų durų remonto rekomenduoja tinkamai prižiūrėti plastikinių durų gumines tarpines, kad į jas nepatektų vandens, purvo, nešvarumų.

„Langų serviso Vilniuje“ meistrų patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *