Personalo paieška

Kadangi nuolat vystosi šiuolaikinė rinka ir pramonė, nuolat plečiasi prekybos tinklai ir  įmonės, kai atsiranda vis naujos  ir naujos įmonės labai  svarbus yra personalo atrankos klausimas.  Atitinkamai ir personalo paklaus vis  labiau auga,  be to  auga ir reikalavimai, kurie  yra keliami kandidatams, bei bendrai įmonės veiklai.  Personalo paieška tai yra labai sudėtingas technologinis procesas, kuris niekuo nesiskiria nuo gamybos darbų nuo kurio iš esmės priklauso įmonės funkcionavimas, bei vystymosi perspektyva.  Personalo kadrų agentūra jums galis  surasti pakankamai gausų personalo kiekį, tai yra konsultantai, vadybininkai, psichologai, buhalteriai, inžinieriai ir administracijos tarnybos. Tačiau juk svarbiausia ne kiekybė, o surastų darbuotojų kokybė. Būsimų pretendentų paieška yra  atliekama analizuojant galimų kandidatų bazę, gyvenimo aprašymus internete ir kitose prieinamose priemonėse. Taip pat yra naudojami patys įvairiausi personalo atrankos metodais ir technologijos, kad  būtų surasti tinkama darbuotojų grupė. Personalo paieškos tikslas yra surasti tokį darbuotoją, kuris atitiks  visus darbdavio reikalavimus.  Personalo paieška tai nėra sudėtinga užduotis net įmonei, kuri neturi  savo personalo atrankos skyriaus, kadangi sparčiai vystosi personalo agentūrų veiklą ir jų naudojami metodai.  Kiekvienais metais personalo paieška tampa vis populiaresnė, tai reiškia, kad  personalo  agentūros tampa vis populiaresnės.  Šiuo metu kiekvienas užsakovas gali pasirinkti jam labiausiai tinkamą personalo atrankos agentūrą įvertinant įvairius parametrus.  Dažniausiai tokiose  agentūrose dirba specialistai, kurie buvo kruopščiai  atrinkti, kurie puikiai žino darbo rinką, tiek visą, tiek ir atskirame segmente.

Personalo paieška tai yra daugybės įrankių naudojimas, kai yra atliekami darbai, pavyzdžiui, į pagalbą yra pasitelkiami  internetiniai portalai, vidinė kandidatų bazė, rekomendacijos ir kita.  dar prieš kelis metus personalo agentūroms tekdavo susidurti su tokiomis problemomis, kad  jos nesiorientuodavo į  įmonės kultūrą. Šiuo metu  situacija pasikeitė ir vis dažniau yra tinkamai susipažįstama su įmonės organizuojama veikla, yra analizuojamos jos vertybės, bei psichologinis klimatas.  Daugelis personalo agentūrų gali  atlikti personalo paiešką įvairiuose Lietuvos regionuose. Kad ir kaip  bebūtų personalo paieška tai nėra labai brangi paslauga. Kur kas brangiau kainuos išlaikyti visą personalo skyrių.  Laikas nuo laiko įmonės susiduria su tokiomis situacijomis, kai reikia pakeisti labai svarbų darbuotoją, tačiau kadangi darbuotojas dar dirba įmonėje tokiu atveju personalo  skyrius negali  atlikti atviros atrankos.  Šiuo  atveju geriausias pasirinkimas bus personalo  atrankos agentūra, kuriai personalo paieška nėra svetima.  Personalo atrankos agentūra turi galimybę atlikti atrankos procesą bendradarbiaujant su darbdaviu arba įmonės darbuotojais. Bei gali darbus  atlikti individualiai.  Gali būti organizuojami darbo pokalbiai, kurie leis neafišuojant pasirinkti tinkamą darbuotoją.

Lanksti nuolaidų sistema ir daugybė bendradarbiavimo formų suteikia galimybę koreguoti visus  personalo paieškos darbus.  Visi gali drąsiai pripažinti, kad įmonės veikla tiesiogiai priklauso nuo to kokie darbuotojai ten dirba. Tinkamas potencialaus darbuotojo pasirinkimas tai yra ypatingos reikšmės užduotis, kuri gali padidinti verslininko pelną ir įmonės  našumą.  Klaida, kuri bus padaryta, kai  bus atliekama personalo paieška gali sukelti pakankamai liūdnas pasekmes ir nuo to kaip efektyviai dirbs personalo darbuotojai atliekant personalo paiešką susidarys įspūdis apie įmonės patikimumą ir jos stabilumą.  Visų pirma yra išanalizuojama personalo rinka ir pagal gautus tyrimų rezultatus yra įvertinama koks darbuotojas labiau tiks tam tikroms pareigoms.  Esant tokiai rinkos  situacijai  personalo atranka ir paieška  tampa vienintelė išeitis norint padidinti savo įmonės darbo efektyvumą ir  norint surasti kvalifikuotą darbuotoją.

 

Kvalifikuoto personalo paieška

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *