Tie, kas dabar taip nuolatos tik ir skelbiasi – „superkame miškus“, turėtų šiek tiek daugiau pagalvoti apie pačių miškų naudą. Neveltui mes, tie, miskaskurie superkame miškus, žinome tai, kokią naudą gali suteikti visi miškai. Būtent todėl mes vadovaujamės tokia mintimi, jog mes superkame miškus tik už didžiausią kainą. Kiekvienas miškas turi būti deramai įvertinamas ir apmokestinamas. Yra savaime suprantama, jog žmonėms priimti tokius sprendimus, kaip savo miško pardavimas paprastai nebūna labai jau lengva. Būtent todėl, mes ir stengiamės jiems pagelbėti, suteikdami tik pačias geriausias paslaugas. Tinkamai įvertinus mišką, mes tikrai dosniai atsiskaitome su jų jau buvusiais savininkais, kad jie nė trupučio neturėtų progos jaustis nusivylusiais. Tačiau šiame straipsnyje, mes kiek daugiau kalbėsime ne apie psichologinius aspektus ir tai, su kuo susiduria kiekvienas žmogus, kuris nori parduoti mišką, o tiesiog apie tai, kokius privalumus mes nuolatos gauname iš miškų.

Visų pirma reikia žinoti, kad miškai suteikia labai didelę naudą visai aplinkai. Miškai – tai tarsi jungtis, kuri jungia dirvožemius, vandenis ir tuo pačiu visus sausumos plotus. Medžiai ir dirvožemis užima labai svarbius ekologinius vaidmenis. Kad būtų šiek tiek aiškiau – medžių šaknys sugeria iš dirvožemio visas maistingąsias medžiagas ir jas tarsi gabena į viršų. Medžių lapai yra tarsi kokie nors magistraliniai filialai, per kuriuos visa tai ir yra atliekama. Tuo metu, kai spygliai ir medžių lapai krenta (rudenį) įvyksta organinių medžiagų dirvožemyje skilimo procesas. Organinės medžiagos veikia tarsi kokia nors kempinė, kuri sugeria vandenį. Po to lėtai atsileidžia ir tokiu būdu yra suteikiamas santykinai pastovus vandens tiekimas medžių ir augalų augimui. Taip tuo pačiu yra sumažinamas ir potvynio pavojus, erozija, ar nešvarūs vandens pratekėjimai. Organinės medžiagos taip pat saugo ir suteikia reikiamas maistines medžiagas augalams ir medžių šaknims. Šios medžiagos yra labai svarbios, įtvirtinant ir palaikant miškų sveikatą. Tikriausiai galvojate, o kam gi mums reikalingi tie sveikieji miškai? Jie reikalingi, nes medžiai veikia, kaip oro filtrai. Naudojant anglies dioksidą iš oro, saulės ir vandens – jie sukuria savo maistą ( gliukozę, cukrų). Šis procesas yra vadinamas fotosinteze. Kiekvienas mišk akras suteikia mums švaresnį orą – todėl esame labiau apsaugomi nuo mirtinų ligų ir tiesiog esame sveikesni. Ypač, jei gyvename šalia miškų.

Miškai taip pat suteikia ir tokius privalumus, kaip platus medienos gaminių pasirinkimas ir gamyba, daug darbo vietų. Taip pat yra suteikiamas maistas (grybai, uogos…) ir kai kuriais atvejais elektra. Jeigu nežinojote, tai kai kuriose elektros jėgainėse gali būti deginamos medienos atliekos iš lentpjūvių. Taip medienos ruošos operacijos gali generuoti elektros energiją. Pavyzdžiui, užsienyje, mažesniuose nameliuose kasmet yra sudeginama apie tris milijonai medienos atliekų. Taip yra sukuriama apie 260 megavatų elektros energijos. O tai gali aprūpinti elektra kiek daugiau nei 1000 nuosavų namų.

Patys vertingiausi eksporto produktai yra pridėtinės vertės produktai. Taigi kiekvienas medis potencialiai didina galimybes labiau pakelti ekonominius rodiklius. Miškai taip pat suteikia pramogas žmonėms. Juk tikriausiai jau žinote, kad jei turite kokius nors miško plotus, tai galite ten įrengti ir apmokestinti kokius nors pramogų parkus, karstines, netgi įrengti baseinus, ar spa salonus. Čia jau Jūsų fantazija yra neribota. Tereikia tik pasidomėti šiandieniniais rinkos dalykais, kurie, kaip sakoma yra „ant bangos“.

 

Kokius privalumus mes gauname iš miškų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *