vertikalios žaliuzėsTiek vertikalios žaliuzės, tiek horizontalios suteikia galimybę optimaliai kontroliuoti į kambarį patenkantį šviesos srautą. Vienas iš pirmųjų privalumų yra tas, kad jos gali visiškai užtemdyti patalpą, jei jas pilnai uždarysime. Abiejų rūšių žaliuzės turi savus privalumus ir skiriasi ne vien tik savo pozicija.

Daugelis interjero dizainerių renkasi horizontalias arba vertikalias žaliuzes pagal tai, į kurią pusę yra atsisukę langai. Horizontalios žaliuzės visada turi pirmenybę tuo atveju, jei langai yra atsisukę į šiaurę arba pietus. Vertikalios žaliuzės yra geriausios tuo atveju, jei langai yra į rytus arba į vakarus. Pasirinkimas priklauso nuo kampo, pro kurį skleidžiasi saulės šviesa, nes kryptis priklauso nuo to, į kurią pusę yra atsisukę langai.

Vertikalios žaliuzės yra labai geras pasirinkimas, jei Jūsų biure ar namuose yra dideli langai. Taip pat tinka, pavyzdžiui, stumdomiems balkonams, nes juos uždengia nuo saulės šviesos, tačiau netrukdo žmonėms pereiti, nes žaliuzes galima bet kada atitraukti į šoną.

Horizontalias žaliuzes žmonėms yra vertas rinktis, kai norima maksimalaus privatumo. Uždarytos žaliuzės puikiai izoliuoja šviesą. Jei dar pasikabinsite užuolaidas – jokia šviesa neįsiskverbs į namus, o taip pat Jums bus suteiktas privatumas nuo smalsių praeivių. Būtent todėl, horizontalias žaliuzes verta montuoti svetainės kambariuose ar miegamuosiuose.

Žiūrint iš praktinės pusės, žaliuzes gali būti gana nepatogu valyti, todėl apie tai reikia pagalvoti dar prieš jas montuojant. Geriausia yra reguliariai jas valyti ir nelaukti, kol jos taps labai purvinos. Tereikia kartas nuo karto nuvalyti jas su sausa šluoste. Praktinė žaliuzių pusė priklauso ne tiek nuo jų pozicijos, bet nuo to, iš kokių medžiagų jos yra pagamintos. Pavyzdžiui, aliuminis yra populiarus dėl savo ilgaamžiškumo, nedidelės kainos ir puikių saulės šviesos blokavimo savybių. Medinės žaliuzės mėgiamos dėl klasikinės ir jaukios išvaizdos.

Nesvarbu, ar pasirinksite horizontalias ar vertikalias žaliuzes – svarbiausia yra rasti tinkamą gamintoją. Šiuo metu yra nemažai įmonių, kurios parduoda įvairias žaliuzes, tačiau toli gražu ne kiekviena gali pasiūlyti tikrai kokybiškus gaminius.

Kokias žaliuzes pasirinkti vertikalias ar horizontalias?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *