kieto kuro katilasKieto kuro katilai – pats populiariausias šildymo pasirinkimas Lietuvoje, o šildymas mediena – natūraliausias kuras pasaulyje. Kietas kuras – vienas iš atsinaujinančių energijos šaltinių, užimantis 40% Lietuvos teritorijos. Nusprendę įsigyti šildymo šaltinį, galite rinktis pagal kuro tipą ir sąnaudas, galią, norimą apšildyti plotą bei daugybę kitų kriterijų. Kieto kuro katilai skirti gyvenamųjų namų, kotedžų, daugiabučių bei įvairios paskirties gamybinių ar komercinių patalpų šildymui. Pagrindinis kieto kuro katilų trūkumas – komplikuotas galingumo reguliavimas.

Katilai gali būti kelių rūšių: elektriniai, dujiniai, skysto kuro (kūrenami dyzelinu), kieto kuro (kūrenami malkomis, anglimis, durpių briketais), kombinuoti (galima kūrenti skirtingų rūšių kuru). Norint teisingai išsirinkti kietojo kuro katilą, būtina įvertinti namo šilumos poreikius bei kokios reikalingos atsargos karšto vandens ruošimui. Šis apsisprendimas priklauso nuo naudojamos kuro rūšies, turimo katilinės ploto, laiko, kurį galite ir norite skirti kūrenimui, bei katilo priežiūrai. Pasirinkę kieto kuro katilus šeimininkai juos vertina dėl patikimumo, mažų šildymo kaštų, nedidelės investicijos ir ilgaamžiškumo. Patys ekonomiškiausi – automatizuoti kieto kuro katilai.

Kieto kuro katilus galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes:

  1. tiesioginio degimo

Tiesioginio degimo – tai klasikinis, nuo seno įprastas kuro degimas, kada iš malkų išsiskyrusios dujos iš karto sudeginamos. Tiesioginio degimo katilai yra skirstomi į viršutinio ir apatinio degimo. Apatinio degimo katilai šiuo metu yra populiaresni, kadangi juose geriau sudega iš malkų išsiskyrusios dujos, lengviau galima valdyti degimo procesą, santykinai didesnis naudingumo koeficientas.

  1. dujų generavimo. Šių katilų naudingumo koeficientas visuomet bus didesnis negu įprastų kietojo kuro katilų. Tai reiškia, jog kas sezoninės šildymo išlaidos bus mažesnės.

Priklausomai nuo kuro rūšies, reikalingas periodinis katilo ir dūmtraukio valymas. Kad kieto kuro katilas dirbtų efektyviai, reikia laikytis gamintojo rekomenduojamų vamzdžių diametrų, kamino diametro ir aukščio bei kitų reikalavimų. Neteisingai pasirinktas ir sumontuotas, neprižiūrimas katilas ne tik blogai šildys ir trumpai tarnaus, bet neretai gali tapti ir nelaimės priežastimi. Sisteminga ir savalaikė priežiūra užtikrina tvarkingą katilo darbą iki 15 metų ir daugiau. Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas. Norint išvalyti katilą, reikia naudoti valymui skirtas specialias chemines priemones.

Kieto kuro katilai – populiariausi Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *