Daugeliui jau yra žinoma, kad kiekvienus namus Lietuvoje yra tikrai verta apšiltinti. Dėl to jau niekas nebesiginčija, tačiau, kai ateina metas išsirinkti šiltinimo medžiagas – tada ir užverda didžiausios diskusijos. Daugelis vis dar šiltina namus visiems įprastomis medžiagomis ekovata(mineraline vata, stiklo vata, putomis ir kita) ir net nepagalvoja, kad dar galimas ir šiltinimas ekovata. Tai dar gana naujas šiltinimo būda, tačiau jau spėjęs sulaukti didelės sėkmės ir parodyti gerus rezultatus užsienio ir kai kuriuose Lietuvos namuose.

Šiltinimas ekovata – tikra naujovė rinkoje, kuri sulaužo visus standartus ir suteikia vien tik pačius geriausius privalumus. Visų pirma, reikia paminėti, jog ekovata yra natūrali medžiaga, pagaminta iš perdirbto laikraščio. Gamybos proceso metu yra susmulkinamas popierius. Taip pat yra pridedamos natūralios neorganinės druskos (taip suteikiamas atsparumas ugniai, pelėsių susidarymui, vabzdžių ir graužikų veisimuisi…). Ekovatos suteikiamas našumas yra tiesiog įspūdingas. Kalbant trumpai apie šio šiltinimo privalumus, galima paminėti tokius, kaip:

 • Instaliuojant pūtimo metodu galima sutaupyti nemažai pinigų;
 • Ekovatą yra nesunku įdiegti beveik kiekvienuose namuose;
 • Puikiai tinka ir palėpėms, grindims, ar medinėms sienoms apšiltinti;
 • Su ekovata yra malonu ir saugu dirbti;
 • Ši medžiaga nenubyra;
 • Su ekovata galima izoliuoti net ir senus pastatus;
 • Puikus sandarumas;
 • Optimalus šilumos sulaikymas;
 • Įspūdingai geras atsparumas ugniai;
 • Puikus garsų (tiek iš vidaus, tiek iš išorės) sulaikymas;
 • Ekovata „neužkemša“ pastato, todėl jis gali kvėpuoti;
 • Nėra anglies, todėl yra neteršiama aplinka (tai ypač svarbus privalumas šiuo metu);
 • Sveika medžiaga, kadangi joje nėra jokių cheminių medžiagų.

 

Kalbant apie ekovatos įdiegimo kainas, verta žinoti, jog šis šiltinimo būdas nėra jau toks brangus, kaip daugeliui gali atrodyti. Visų pirma, todėl, kad dėl daugybės puikių privalumų, visa kaina labai greitai atsiperka. Beje, apšiltintojų darbas netrunka labai ilgai, todėl galima sutaupyti pinigų ir nuo mokėjimo jiems už atliktus darbus. Tačiau šie dalykai dar priklauso ir nuo to, kokiu būdu norėsite įdiegti ekovatą, kadangi tų būdų yra tikrai ne vienas.

Yra keletas skirtingų būdų, kaip galima įdiegti ekovatą, o net ir naujiems pastatams apšiltinti, daugelis bendrovių naudojasi senais ir gerais patarimais. Pavyzdžiui, sienos dažniausiai yra apšiltinamos ekovata atviruoju būdu, tai yra įpurškimo metodu. Šis metodas dar yra vadinamas šlapiuoju. Į sieną yra pučiama susmulkinta ekovatos medžiaga. Toks šiltinimo būdas puikiai tinka sunkiau prieinamose vietose, kadangi yra galimybė prieiti prie visų kampų, įveikti įvairias kliūtys ir apeiti aplink vamzdynus ir kita. Vėliau ekovata yra išlyginama ir yra paruošiamas vidaus pamušalas.

Sienas taip pat galima šiltinti sausomis injekcijomis. Ekovata yra diegiama į kiekviena pastato skylę, tarsi pumpuojant, arba naudojant turboantgalį, prijungtą prie skydo, ar angos.

Su ekovata galima kuo puikiausiai apšiltinti ir grindis. Tačiau tai jau turi būti atlikta, prieš susidedant grindjuostes. Kitaip jas teks vėl laikinai pašalinti, kad būtų galima įdiegti ekovatą.

Ekovata kuo puikiausiai galite apšiltinti savo seną palėpę. Tai suteiks Jums patį ekomiškiausią būdą, kadangi iš karto pajausite sumažėjusias sąskaitas už šildymą. Geri specialistai gali įdiegti ekovata kone visur. Net, jei ir prie tam tikrų vietų yra sunku prieiti. Tereikia tik patikėti viską į jų rankas. Taip pat verta paminėti, kad su ekovata Jūs galite apšiltinti ir stogus. Tokiu būdu visi namai taps itin ekonomiški, o Jūs džiaugsitės šiluma žiemą ir gaivia vėsa – vasarą.

 

Kam skirtas šiltinimas ekovata?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *