Kaip turi būti užsakytas spausdintuvų pildymas?Kalbininkų kalbėjimo stilius ne visiems aiškus, ne visada įdomus, bet dažniausiai tikrai naudingas, tad paskaitykite toliau apie minčių raišką ir tuo pačiu apie spausdintuvų kasečių pildymą, kuris priklausomas nuo frazės – spausdintuvų pildymas.

Kaip pasireiškia ta priklausomybė? Lietuvių kalba taip susiklostė kaip ir kitos kalbos. Kartais žmogus pasako daugiau nei ištaria, nes daug kas numanoma iš konteksto arba dėl išprusimo. Raktinis žodis spausdintuvų pildymas yra toks žodžių junginys, kuriuo kalbama apie spausdintuvo dažų kasečių pildymą. Žmogus tai supranta instinktyviai, nes geba skaityti „tarp eilučių“ tai, kas pasakoma netiesiogiai. Junginys  spausdintuvų pildymas nemini kasečių, bet žinutės gavėjas suvokia, kad pildyti reikia būtent jas. Be to, savo kasdienybėje žmonės įpratę naudoti metaforas ir tokias žodžių frazes, kurių tikroji reikšmė yra lengvai numanoma kaip pastarajame pavyzdyje.

Kalba – unikalus bendravimo būdas, nes kalba yra savita ir gali keisti savo išraišką. Ji gali būti sakytinė, rašytinė ir gestų arba vizualinė. Bendravimui ribų nėra. Informacijos perdavimo kanalai reikšmingi ir tikslingi tada, kai perduodamos žinutės turinys dekoduojamas teisingai ir tikslas, kad žinutės turinys būtų įvykdytas, yra pasiektas. Apskritai kalbant, jei gavėjas nesuprato, kas buvo norima perduoti pasakytais žodžiais, tai siuntėjas kalba ne aiškiai, per daug sudėtingai. Laimei, spausdintuvų pildymas yra tiek aiškus pasakymas, kad šią paslaugą perkantys žmonės būna aptarnauti tinkamai. Svarbiausia, kad klientas lieka suprastas, o ne tai, kaip jis pasako, ko nori, kai užeina į atitinkamą įmonę ar kitaip su ja susisiekia.

Spausdintuvų pildymas – įprasta procedūra spausdintuvui, kuri daroma kreipusis į įmonę. Kodėl to negalima padaryti pačiam? Todėl, kad įmonės neparduoda tik pačių dažų, parduodamos naujos originalios spausdintuvų kasetės arba kasečių pildymo paslauga. Kasetes pildyti reikia mokėti, be to, procesas, greičiausiai nėra labai švarus… Tikėtina, kad tai darantys darbuotojai susitepa iš pirštus, ir drabužius, nepriklausomai nuo to, ar spausdintuvų pildymas daromas rašalinėms kasetėms ar lazerinio spausdintuvo kasetėms. Kodėl rašalinių spausdintuvų pildymas neturėtų būti atidėliojamas? Jis neturėtų būti atidėliojamas, nes tai pakenktų kasetėms, jos uždžiūtų ir pildymas aptų per daug komplikuotas, gal net nebeįmanomas. Nei vienas spausdintuvo savininkas to nenorėtų, nes tai būtų padidėjusios išlaidos.

Beje, kaip manote, ar junginys spausdintuvų pildymas yra labiau naudojamas buitinėje kalboje ar tarnybinėje aplinkoje (oficialioje)? Jei pasirinkote pirmąjį variantą, buvote teisus. Buitinėje kalboje įprasta kalbėti netiesioginiais pasakymais, o tarnybinėje aplinkoje labiau būdingas toks kalbėjimas, kai viskas iš tiesų vadinama tikraisiais vardais. Tai reiškia, kad spausdintuvų pildymas būtų įvardijamas kaip spausdintuvo kasečių pildymas, t. y., būtų nurodoma tiksliai. Apskritai aiškumas reikalingas bet kokioje aplinkoje, tiek formalioje, tiek kasdienėje. Žmogus visada turi galvoti, ką sako, priešingu atveju kartais kyla neskaldumų, kartais susipykstama, kartais kas nors įsižeidžia. Ypatingai galvoti prieš ką nors sakant reikia tada, kai kalbama su užsieniečiais ne gimtąja kalba. Todėl, kad tada dėl kalbos barjero minčių raiška tampa sudėtingesnė, reikia atidžiau žodžius rinkti ir dėl pašnekovo skirtingos kultūros. Juk užsieniečiai turi sąvo kultūrą, lietuviai savo. Kultūriniai skirtumai, pastebimi kalboje, gali būti net labai ryškūs. Jei lietuviška metafora bus pažodžiui išversta į užsienio kalbą, užsienietis gali nesuprasti jos turinio. Kalbėdami su užsiniečiais verčiau verskite į kitą kalbą pilnas frazes, pvz., verskite frazę rašalinio spausdintuvo kasetės pildymas, o ne spausdintuvų pildymas.

Kaip turi būti užsakytas spausdintuvų pildymas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *