sienų šiltinimasVisi aplinkui tik ir kalba apie tai, kaip yra svarbu apšiltinti savo namus. Tikra tiesa, kad šiuo metu Lietuvoje vyksta nemažai namų šiltinimo projektų, nes senieji daugiabučiai praleidžia daug šilumos ir didina energijos kainas. Į naujai statomus namus taip pat yra diegiama moderni šiltinimo sistema. Šiais laikais žmonės siekia ekonomiškumo, jaukumo, šilumos namuose ir aplinkos išsaugojimo. Todėl visi namai ir butai turėtų būti apšiltinami tinkamai, atsižvelgiant į šiuolaikinius energijos reikalavimus.

Stogo šiltinimas – pirmas dalykas, kuriuo reikėtų pasirūpinti, prieš pradedant visą šiltinimą. Nes tik tinkamas stogo šiltinimas gali užtikrinti optimalią temperatūrą namuose, pinigų sutaupymą ir su laiku stipriai atsipirks. Priklausomai nuo Jūsų poreikių, stogo šiltinimas gali būti atliktas iš kelių skirtingų medžiagų.

Šiluma visada keliauja į vėsesnes vietas, todėl apšiltinus namus, yra sumažinamas šilumos praradimas iš namų. Trumpai tariant, kai lauke yra vėsu – šiluma yra sulaikoma, kai karšta – namai vėsinami, nes karštis iš lauko yra nepraleidžiamas. Verta žinoti, kad daugiausia šilumos yra prarandama per stogą ir lubas, todėl būtent šios sritys turi būti apšiltinamos pirmiausia. Nuo pasirinktų izoliacinių medžiagų priklausys ir darbo kokybė.

Dažniausiai naudojamos medžiagos šiltinimui yra: stiklo vata (stiklo pluoštas), akmens vata, natūrali vilna, poliesteris, polistirenas, birus užpilas (pagamintas iš smulkintų arba granuliuotų medžiagų), celiuliozės pluoštas (kitaip vadinamas ekovata ir pagamintas iš perdirbto popieriaus), granuliuota akmens vata. Visos šios medžiagos uždengia stogą, lubas, sienas ar kitas vietas, kurias Jūs norite apšiltinti.

Taip pat galima rinktis ir atsispindinčią šiltinimo medžiagą. Tokia izoliacija mažina spindulių šilumos perdavimą iš karšto paviršiaus į vėsesnį. Šios medžiagos tai: laminuoti folijos lakštai ant popieriaus, armonikos stiliaus folija, folija iš daug ląstelių (konstrukcija iš folijos su paliktais oro tarpeliais). Kad karštis būtų atspindėtas, folijos tarpeliai turi būti bent 25 milimetrai. Jūs taip pat turite galimybę sujungti dvi skirtingo tipo medžiagas.

Apsispręsti, kokią medžiagą pasirinkti, gali būti sunku. Pasirinkimas turėtų priklausyti nuo: Jūsų biudžeto, šiltinamos vietos ir darbuotojų profesionalumo.

Ką verta žinoti apie šiltinimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *