medienos granulėsMedienos granulės – vis plačiau Europoje ir visame pasaulyje naudojamo kietojo kuro rūšis. Šildymas granulėmis skirtas žmonėms, kurie neturi laiko ir mėgsta komfortą. Medžio granulėms yra pritaikyti katilai, skirti gyvenamųjų ar pramoninių patalpų bei buitinio vandens šildymui. Tačiau ir prie bet kokio kieto kuro katilo gali būti sumontuoti granulių degikliai.

Medienos granulės gaminamos iš spygliuočių medienos, kuri susmulkinama, išdžiovinama ir suformuojama į 6 arba 8 mm diametro cilindriukus. Spygliuočiai pasirinkti todėl, kad jie turi sakų, duodančių lipnumo. Tokios granulės atpažįstamos pagal spalvą: iš sausos žaliavos pagamintos būna šviesios, o tamsi spalva išduoda, kad gaminant naudotos arba drėgnos, arba kitokios medienos pjuvenos, arba į jas dėta priemaišų. Gaminant granules nenaudojama jokių cheminių priedų, klijų ar kitų priemaišų, kokybė atitinka DIN Plus standartą. Medienos kuro granulės – tai ekonomiškas, ekologiškas, tausojantis aplinką kuras. Specialistų apskaičiavimais, medienos kuro granulės labai lengvai uždegamos, degdamos palieka labai mažai dervų bei pelenų ir yra bent du kartus kaloringesnės nei malkos. Dėl mažo sieros kiekio naudojant medienos pjuvenų granules rečiau reikės valyti kaminą, katilą, krosnį ar židinį.

Pagrindiniai pranašumai, išskiriantys medžio granules nuo tradicinių kuro šaltinių:

1)  sąlyginai maža kaina palyginti su gaunama šiluma;
2)  didelė energijos koncentracija mažame tūryje;
3)  neįprastas ekologiškumas – minimalus (beveik nulinis) oro užteršimas anglies dvideginiu;
4)  tinkamas tiek privačių būstų, tiek katilinių naudojimui;
5)  deginimui reikalingų įrenginių paprastumas.

Tinkamai naudojamas medienos granulių kuras šildymo išlaidas, palyginus su propano dujomis, gali sumažinti daugiau kaip 75 proc., nafta – daugiau kaip 70 proc. ir gamtinėmis dujomis – daugiau kaip 45 proc.

Tam, kad užtikrinti granulių kokybę, medienos granulių Kaune technologai kiekvieną dieną prižiūri gamybos procesą:

  • Patys perdirba medienos atliekas;
  • Granules apdoroja su patikima ir kokybiška įranga;
  • Pakuoja ir sandėliuoja.

Tai, kad šis produktas yra gaminamas mūsų šalyje, leidžia sutaupyti, nes nereikia skirti lėšų transportavimui. Priklausomai nuo namo šiluminės varžos, palaikomos vidaus temperatūros, granulių kokybės 200 kv. metrų patalpai šio kuro reikėtų apie 5 tonų.

Atsižvelgiant į skirtingus vartotojų poreikius, medžio granules Kaune siūloma įsigyti:

1.  Palaidas;
2.  15 kg maišeliuose/70 maišelių ant paletės (1050 kg);
3.  Big Bag‘uose (dideliuose maišuose)  po 1000 kg.

Įsigykite medienos granules Kaune nelaukdami šalčių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *