siltnamiaiTikriausiai kiekvieno sodininko tikslas yra užauginti naudingas, skanias ir ekologiškai saugias daržoves ir vaisius. Tačiau norint tai padaryti reikia labai pasistengti ir sukurti palankią  atmosferą daržovių  ir vaisių auginimui.  Ir šiuo  atveju  sodo šeimininkui į pagalbą  ateis ne kas kitas, o  šiltnamiai, kurie padės visus metus gauti daug daržovių. Vis labiau populiarėja šiltnamiai, kurie yra gaminami naudojant polikarbonatą. Ši medžiaga yra vis dažniau naudojama, kai reikia sumontuoti šiltnamio karkasą. Polikarbonatas užkariavo sodininkų meilę ir pasitikėjimą. Bet kokiu atveju tikrai ne visi sodininkai supranta, kas gi tai  per medžiaga, ne visi suvokia kokia yra jos struktūra ir ypatybės. Polikarbonatas turi  palydovinę struktūrą. Medžiagos iš kurių jie  yra  sudaryti padeda  sulaikyti šilumą.  Polikarbonato medžiaga yra apdorota specialiu laku, todėl ji nepraleidžia ultravioletinių spindulių.  Polikarbonatas yra labai lengvai apdorojamas, jis gali  būti be jokių  problemų gręžiamas, klijuojamas ir suvirinamas.  Ši medžiaga  gali  būti gręžiama naudojant specialius įrankius arba yra kerpama su tam tikromis žirklėmis. Svarbiausios techninės polikarbonato savybės, tai, kad ši medžiaga  yra  labai lengva, ji puikiai praleidžia saulės  šviesą ir tuo pačiu ji sulaiko  šilumą.  Tai yra lanksti ir plastiška medžiaga, todėl  dirbti su šia medžiaga  visada  bus lengva ir paprasta.  Taip  pat  šiltnamio konstrukcija  be jokio vargo gali turėti pertvaras.

 

Kai jūs pasirinksite polikarbonatą, kuris  bus skirtas jūsų šiltnamiui jums  verta  atkreipti dėmesį į kelis šios medžiagos parametrus, tai yra į spalvą  ir storį.  Kuo  storesnis  bus  polikarbonato  storis tuo geriau.  Tačiau idealus  variantas bus dangos  pasirinkimas, kuri turi kelis  sluoksnius.  Neblogas pasirinkimas  yra polikarbonatas su vidiniu sluoksniu, kuris  neleidžia kauptis kondensatui ant šiltnamio sienelių.  Kalbant apie medžiagos spalvą, tokiu atveju galima pasakyti, kad ji taip pat yra reikšminga ir viskas priklauso nuo to  kokie  augalai bus  auginami šiltnamiuose.  Jei jūs planuojate auginti  pakankamai daug daržovių, tokiu  atveju tampa aišku, kad reikia  pasirinkti ne spalvotą, o baltą permatomą  polikarbonatą.  Žinoma, tradicinės medžiagos, kurias naudojant yra  statomi šiltnamiai yra stiklas ir polietilenas.  Tačiau  šiltnamiai, kurie  yra gaminami  iš polikarbonato  gali  pasigirti ilgaamžiškumu.  Jei jūsų sodo sklype atsirado šiltnamiai, kurie yra gaminami iš polikarbonato jūs galėsite  nesijaudinti, kadangi jis jums  galės  tarnauti apie 10 metų.  Be to,  tokio šiltnamio konstrukcija gali būti labai lengvai  sumontuojama ir jums net nereikės pasinaudoti specialistų pagalba.  Šių šiltnamių kaina yra įvairi, priklausomai nuo to koks yra šiltnamio  dydis ir kokios kokybės naudojamos žaliavos. Toks platus kainų diapazonas bet kuriam sodininkui suteiks galimybę sau pasirinkti tą variantą, kuris  atitiks jo finansines galimybes.

 

Taigi kokius  pagrindinius  privalumus jums gali suteikti šiltnamiai  gaminami iš polikarbonato?  Ši medžiaga turi maksimalų saulės šviesos pralaidumą, tokie šiltnamiai yra labai atsparūs mechaniniams poveikiams.  Kadangi  naudojamos medžiagos yra  plastiškos, todėl šiltnamiui gali būti  suteikiama  bet kuri forma.  Dažniausiai tokie šiltnamiai  gali  tarnauti apie 20 metų. Kai šiltnamiai  yra gaminami iš polikarbonato jie  yra  atsparūs  vandeniui ir drėgmei. Tokia šiltnamio konstrukcija turi patrauklią išvaizdą. Daugeliui  gali pasirodyti, kad daug paprasčiau įsigyti jau pagamintą šiltnamių konstrukciją. Tačiau tikrai  nedaug kas žino kokius privalumus  gali turėti šie šiltnamiai.  Visų pirma, tai yra konstrukcijos tvirtumas, todėl jums reikės pasirūpinti, kad jūsų fundamentas būtų tvirtas. Taip pat yra suteikiama  apsauga nuo korozijos.

 

 

 

Geriausias sodininko pasirinkimas – polikarbonato šiltnamis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *