Žingsniamatis
Kad jūsų treniruotės taptų efektyvesnės gali būti naudojamas toks prietaisas kaip žingsniamatis, kuris skaičiuos jūsų žingsnius, apskaičiuos sunaudojamą energiją, išmatuos atstumą, kurį jūs nuėjote. Jis yra nešiojamas ant juosmens ir yra nepastebima aplinkiniams, tačiau labai svarbus daiktas, kuris jums padės palaikyti tinkamą formą. Šis prietaisas yra žingsniamatis. Tai yra pakankami paprastas prietaisas, kuris turi skaičiuoti žingsnius, kuriuos jūs padarote per visą dieną. skirtingi modeliai turi skirtingas konfigūracijas, taip gali būti tokie žingsniamačiai, kurie skaičiuoja širdies susitraukimų skaičių, jei jūs tiesiog uždėsite piršta ant daviklio. Skystųjų kristalų ekranai parodo visą informaciją paprastai ir suprantamai. Šie prietaisai gali būti tvirtinami prie juosmens, kiti gali būti tvirtinami ant peties arba riešo. Patys paprasčiausi žingsniamačiai yra tvirtinami prie juosmens ir fiksuoja žingsnių skaičių su daviklio pagalba. Kai kurie žmonės, kurių juosmens apimtis yra didelė pakankamai sunkiai pritvirtina šį prietaisą ir tai gali daryti įtaką duomenų tikslumui. Naudokite žingsniamatį kiekvieną dieną, kad sektumėte savo fizinį aktyvumą. Su šiuo prietaisų jūs galite mankštintis kiekvieną dieną be jokios įtampos. Kad jūsų organizmas būtų sveikas gydytojai pataria vaikščioti bent puse valandos per dieną. Kai kurie apie tai žino ir kiekvieną dieną vaikščioja tikslingai sukdami kilometrus. Tai yra vaikščioja neskubėdami parkuose.
Kad būtume sveiki ir laimingi per dieną reikia nueiti 10 000 žingsnių. Jei jūs norite būti sveiki ir sekti kiek žingsnių jūs nueinate, jūsų idealiu pagalbininku bus būtent žingsniamatis. Tai yra patikimas pagalbininkas sportininkams, tiems kuriems patinka aktyviai gyventi ir pasivaikščioti. Žingsniamačiai gali būti mechaniniai, elektro mechaniniai ir elektroniniai. Mechaniniai žingsniamačiai tai yra patys pirmieji prietaisai, kurie skaičiavo žingsnius, jų veikimo mechanizmas yra pakankamai paprastas. Jų viduje yra krovinys su spyruokle, kuri veikia pagal švytuoklės principą. Kiekvieną kartą, kai švytuoklė juda iš vienos vietos į kitą yra perkeliama ciferblato strėlytė. Šiais laikais tokie žingsniamačiai yra praktiškai nenaudojami. Elektro mechaninis žingsniamatis kiekvieną kūno judesį perduoda tarsi signalą. O tokiu būdu atitinkamai šis signalas yra paverčiamas elektroniniu impulsu, kuris yra parodomas ekrane. Šie žingsniamačiai yra populiariausi. Trečioji šių prietaisų rūšis yra elektroniniai žingsniamačiai, jie yra sudėtingesni ir brangesni. Žingsnių skaičius yra skaičiuojamas sudėtingų matematinių formulių pagalba. Labai dažnai juose yra montuojama palydovinė navigacija. Jei šis prietaisas bus tinkamai nustatytas, tokiu atveju bus rodomas maksimaliai tikslus rezultatas.
Patys paprasčiausi modeliai turi labai mažai funkcijų ir tik skaičiuoja žingsnius. Kai kurie žingsniamačiai turi atminties funkciją ir įsimena rezultatus tam tikram periodui. Šiuolaikiškas žingsniamatis gali skaičiuoti kalorijas, gali turėti sekundometrą, radiją , laikmatį ir net GPS, kuris jums neleis nuklysti nuo numatyto kelio. Kai yra pasirenkamas žingsniamatis reikia labiau kreipti dėmesį į dydžius ir tai ar jums yra patogu jį dėvėti. Dažniausiai visi šiuolaikiški prietaisai yra kompaktiški ir labai lengvai telpa į kišenę, kai kurie gali būti tvirtinami prie rūbų, kiti atrodo kaip apyrankė. Jei jums yra reikalingas nebrangus žingsniamatis ir jūs esate tikri, kad jūsų širdis dirba tinkamai ir pulsas yra normalus, tokiu atveju jums tinka patys paprasčiausi modeliai su žingsnių skaičiavimo funkcija. Funkcionalus žingsniamatis yra reikalingas žmonėms po operacijų ir kurie serga širdies-kraujagyslių ligomis. Kovai su antsvoriu svarbi žingsniamačio funkcija bus sudegintų kalorijų skaičiavimas, o sportininkam bus reikalingas laikmatis ir kitos funkcijos.