Baidarių nuoma Varėnoje dabar ėmė tapti labai populiaru būdu ten leisti savo visą laisvalaikį. Žinoma, baidarės ne visiems atrodo puiki ir įdomi pramoga, tačiau tik tuo atveju, jei niekada ir neteko su jomis plaukioti. O šiaip jau vieną kartą pabandžius, sustoti kartais būna sunku. Lietuva yra toks jau kraštas, kad baidarių nuoma Varėnoje gali klestėti tik šiltaisiais metų laikais, taigi tik vasaros metu, vėlyvą pavasarį, ar ankstyvą baidare dviemsrudenį galima mėgautis tokiomis pramogomis. Baidarių nuoma Varėnoje ir kituose Lietuvos kraštuose šiuo atveju yra tikrai geras pasirinkimas, kadangi dėl laiko stokos ne visada apsimoka pirkti nuosavą baidares. Tačiau, jei esate labai užkietėjęs baidarių fanas, nuolatos dalyvaujate kokiose nors plaukiojimo baidarėmis varžybose – tuomet pravers ir įsigyti nuosavą baidarę. Kad ir dėvėtą. Dabar daugelis labai pamėgo pirkti ir nuomotis ne tik vienvietes baidares, tačiau – dvivietes. Kaip žinia, kai kuriems būtent su vienvietėmis baidarėmis plaukioti yra sunkiau, kadangi tai dažniausiai būna sportinio tipo baidarės, kurias valdyti reikia sunkiau ir reikia daugiau įgūdžių. Kai į gamtą ir į baidarių varžybas važiuoja jau didesnė kompanija žmonių – visada būna smagiau plaukioti dvivietėmis baidarėmis.

Baidarės yra mėgstamas dalykas, tiek ir sporto entuziastų, tiek ir gamtos mylėtojų. O štai dvivietės baidarės leidžia visus šiuos smagius nuotykius dalintis dviese. Tiesa, šios baidarės yra pakankamai brangios, jei norite jas įsigyti naujas, todėl pirma reikia gerai pagalvoti ar verta jas pirkti naujas. Gal tiesiog įsigyti naudotas, ar nuolatos pasinuomoti jas susimetus kartu su savo baidarių porininku. Tačiau perkant dėvėtas baidares reikia būti tik dar labiau atidesniems ir kruopščiai rinktis. Juk reikės žinoti apie įvairius baidarių tipus, medžiagas ir funkcijas. Taip pat galima ir pasikonsultuoti su pardavėju. Jeigu jis turi kokių nors įgūdžių – tikrai netingės papasakoti, kuo yra gera būtent jo parduodama baidarė. Taigi naudotas baidares, kaip ir bet kokius kitus naudotus daiktus, reikia pirkti labai atidžiai.

Dvivietės baidarės juda ta pačia kryptimi, tačiau iš keleivių vienas sėdi priekyje – kitas gale, jam už nugaros. Nepatyrusiems irkluotojams pačioje plaukiojimo baidarėmis pradžioje gali būti sunku susiderinti vienas su kitu. Vis dėlto Juk turi būti palaikomas tam tikras ritmas, jis turi būti vienodas ir sklandus. Reikia netgi labai apskaičiuoti jėgas, kadangi priešingu atveju, baidarė gali tiesiog apvirsti. Įdomus faktas yra tas, jog šios baidarės senovėje buvo naudojamos tik eskimų, kurie plaukdavo medžioti. Visais atvejais pirmenybė visada yra ir bus teikiama tik kelionėms dviese, o ne vienam. Taip yra žymiai smagiau ir saugiau.

Svarbiausia yra atsižvelgti į irkluotojo patirtį. Tie, kurie dar nėra tokie patyrę plaukiotojai baidarėmis – visada labiausiai vertins stabilumą. O ir šiai šis dalykas yra labiausiai vertinamas, kadangi tikrai niekas nenori vis iškristi iš savo baidarės. Dvivietės baidarės yra ilgesnės, nei vienvietės, todėl jos suteikia didesnę galimybę apvirsti. Tačiau su šiuo faktu kai kurie ekspertai nedrįsta sutikti, kadangi kaip tik vienvietės baidarės būna siauresnė – o juk būtent tai ir padidina riziką apsiversti baidarėje. Dėl šios priežasties tokios baidarės yra nerekomenduojamos vaikams ir dar tik pradedantiesiems plaukikams. Jeigu Jums trūksta kokios nors išsamesnės informacijos apie tai, kaip išsirinkti geriausias baidares pagal savo poreikius – apsilankykite artimiausioje baidarių, ar sporto prekių parduotuvėje, tačiau prieš tai dar pasiskaitykite įvairius straipsnius internete.

 

Dviviečių baidarių pasirinkimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *