Dviračių stabdžiai – viena iš pačių svarbiausių dviračio dalių. Juk tikriausiai be jų tikrai nenorėtų važinėtis niekas. Dviračių stabdžiai kiekvienam dviračiui suteikia saugumą ir patį didžiausią privalumą. Tiesa, kartais būna tikrai tokių situacijų, kai žmonės nemoka tinkamai naudotis dviračių stabdžiais, kurie yra sumontuoti bėginiuose dviračiuose. Ypač vyresni asmenys dažnai susiduria su tuo, kadangi jie yra įpratę dviraciu stabdziaiprie senų dviračių, kurie yra stabdomi kojomis. O štai prisėdus ir per staigiai paspaudus priekinius stabdžių pedalus – galite labai nesunkiai nukristi į priekį, persisverdami. Todėl, jei jau stabdote tai stabdykite ir priekiniais ir galiniais stabdžiais, o ne vien tik su priekiniais. Apie tai, kaip veikia ir kam yra reikalingi dviračių stabdžiai kalėti tikriausiai jau net ir kaip ir neverta. Tačiau kartas nuo karto perskaitoma šiokia tokia informacija dar tikrai nepakenkė nei vienam iš mūsų.

Yra tiesiog savaime suprantama, kad dviračių stabdžiai yra pats svarbiausiais kiekvieno dviračio komponentas. Taip pat yra labai svarbios ir stabdžių trinkelės ir stabdžių kaladėlės. Šios dvi dalys yra svarbios todėl, kad nuo jų priklauso, kaip gerai veiks visą Jūsų dviračio stabdymo sistema. Ypač drėgnomis sąlygomis. Visos stabdžių kaladėlės yra laikomos vartojimo komponentais. Tai reiškia, kad jos laikys tik kurį laiką, o vėliau jas reikės pakeisti naujomis. Senos ir nusidėvėjusios kaladėlės veiks netinkamai, todėl iškyla pavojus Jūsų saugai, o taip pat gali būti padaroma ir tam tikra žala visam dviračiui. Jas reikia reguliariai tikrinti, tam, kad būtų galima išvengti visokių rimtesnių problemų.

Yra dvi pagrindinės stabdžių kaladėlių kategorijos: ratlankių stabdžių ir diskinių stabdžių. Ratlankių stabdžių kaladėlės sukasi ratlankyje ir naudoja jį kaip stabdymo paviršių. Jos yra sumontuotos dviejuose lankstinių galuose ir kai yra patraukiama stabdžių rankenėlė, trinkelės tarsi išeina iš abiejų ratlankio pusių. Tada dviratis ima lėtėti, kol galiausiai sustoja. Ratlankio stabdžiai yra plačiai naudojami bmx dviračiuose, kelių ir paprastų miesto dviračiuose. Tokie stabdžiai yra mėgstami dėl nedidelio svorio ir mechaninio paprastumo.

Diskinės standžių kaladėlės, vietoj to, kad naudotų ratlankius, kaip stabdymo paviršių, naudoja apvalius metalinius diskus, kurie yra montuojami ant ratų stebulės. Šis diskas sukasi per slankmatį, kuriame dar galima rasti ir stabdžių trinkeles. Dėl trinties, kuri yra gaunama į rotoriaus pagalvėlę – dviratis ima lėtėti ir tada galiausiai sustoja. Toki stabdžiai yra randami specialiuose MTB dviračiuose ir plentiniuose dviračiuose. Neretai būna taip, kad reikia investuoti į visą naują rinkinį. Nes susidėvėti gali ne tik pačios stabdžių kaladėlės, tačiau ir jų pagalvėlės. Keičiant tokius dalykus, Jums reikės atkreipti dėmesį į tai, kokius stabdžius Jūs naudojate, taip pat ir į tokius veiksnius, kaip važiavimo sąlygos, ratlankių tipas ir stabdžių gamintojo tipas. Taip pat yra tikrai verta paminėti, kad visi rimti dviratininkai ir mėgėjai turėtų tikrintis savo stabdžių diskus periodiškai. Taip pat reguliariai tikrinti reikėtų ir ratlankių nusidėvėjimą. Nuo to taip pat labai priklauso, ar stabdžiai greit susidėvės, ar ne.

Šlifavimo sukeltas poveikis ir dažnas važiavimas prastesniu keliu, pavyzdžiui, žvyrkeliu lėtai ardo metalinį paviršių iki tokio lygio, kad po to tenka keisti ratlankius, arba ratus naujais.

Jeigu nesate tikri, ar Jums jau yra laikas keisti dviračio stabdžius naujasis – kviečiame Jus atvykti į kurią nors dviračių parduotuvę, kur Jums bus suteikiama nemokama apžiūra ir profesionali konsultacija.

Dviračių stabdžiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *