butas šventojojeButas Šventojoje, ramiame, nedideliame ir jaukiame pajūrio kurorte, kaip nuosavas poilsiavimo būstas galėtų būti dažnos šeimos svajone dėl galimybės kuo dažniau laiką leisti prie jūros. Jei dažniau nei keletą kartų apie tai tenka užsiminti vienam ar kitam iš šeimos narių kaip investiciją į nekilnojamąjį turtą, tuomet vertėtų atidžiau pasidomėti siūlomais parduodamais naujais bei seniau statytais butais pajūryje.

Pirmiausia verta pakalbėti apie tai, jog laikas, praleistas prie jūros bei jos apylinkėse, yra neįkainojama investicija į šeimos narių sveikatą, organizmo stiprinimą bei grūdinimą. Jei šeimoje vaikai dažniau per metus serga nei lanko ugdymo įstaigą, jei tenka nemažai išleisti pinigų vaistams, maisto papildams bei vitaminams, jei nepadeda net baseino ar kitokios fizinės veiklos būrelių lankymas, reikėtų pamąstyti, kaip keisti savo gyvenimo aplinkybes, kad vaikai taptų sveikesniais ir stipresniais. Juk vaikystėje dedami pagrindai visam tolesniam šio žmogaus gyvenimui, tad net ir menkos ligos, kurios nuolat vargina, pamažu tampa chroniškomis. Net menka, tačiau dažna sloga, kosulys, alergija gali ilgainiui tapti astmos, kitokių kvėpavimo ligų priežastimi, o visam tam didelę įtaką turi oras, kuriuo kasdien vaikas kvėpuoja. Miesto, ugdymo įstaigos patalpų, namų oras niekuomet neprilygs tam, kuriuo pasižymi pajūrio aplinka. Išskirtiniu sveikatinančiu poveikiu pasižymi pavasarį sprogstantys pušų pumpurai, į aplinką išskleidžiantys nepaprastai daug veikliųjų medžiagų, eterinių aliejų, kurie, jei tokiu oru kvėpuojama kuo dažniau, paveikia organizmą ilgam laikui. O kur dar jodo prisodrintas oras, kuriuo dosniai dalijasi Baltijos jūra…  Kadangi į pajūrį su visa šeima dažniausiai išsiruošiama vienintelių atostogų metu ir dar tuomet, kai ten karšta, daug žmonių, dėl jų gausos jūros vanduo tampa ne itin švariu, tada tokios aplinkybės turi labai menkos naudos, apie kokią kalbėjome anksčiau.

Kad išskirtinės aplinkos sąlygos teiktų sveikatinančią, imuninę sistemą stiprinančią, grūdinančią naudą, pajūryje su vaikais reikėtų praleisti kuo daugiau laiko. „Kaip ten atsirasti, kai reikia būti darbe?“, „Iš kur paimti tiek pinigų, kai viskas pajūryje taip brangiai kainuoja?“ – kyla tokie ir panašūs klausimai. Tačiau jei butas Šventojoje taptų asmenine nuosavybe, ten būtų galima praleisti daugelį savaitgalių bei šventinių dienų, mokyklines atostogas. Kai ten per žiemos atostogas išleidžiami vaikai su močiute, ne tik šiai kompanijai atostogos tampa turiningomis, bet dar ir tėvams, nors trumpam likusiems dviese, jos būna lyg šviesos blyksnis kasdieniškoje rutinoje. O juk valgį gaminti reikalinga visur – ar tektų maitintis namuose, ar pajūryje esančio buto virtuvėje… Tačiau koks laisvalaikis, kai jis leidžiamas visiškai kitokioje aplinkoje, kai yra galimybė kvėpuoti tikra gamtos dovana – pajūrio oru, ant jūros kranto statyti sniego senį ir žavėtis romantiškai apsnigtomis pušų viršūnėmis. Močiutei tuomet netenka įkyrėjusiame daugiabutyje ištisą dieną pro langą dairytis, vaikai pailsi nuo kompiuterio, televizoriaus bei visų kitų išmaniųjų įrenginių. Argi tai ne puikus laikas? Argi tai nėra pati geriausia investicija – į save, į savo vaikų bei artimų žmonių sveikatą, kai turiningai laiką leidžiant Šventosios apylinkėse stiprėja ir žmogaus vidus, ir išorė.

Jei butas Šventojoje taps ne tik šeimos svajone, bet ir tikslu, vertėtų nelaukti „geresnių laikų“ ir tinkamos progos, nes puikesnio laiko nei ŠIANDIENA nėra ir nebus. Nes to reikia DABAR ir augantiems vaikams, ir savo saulėlydį šiame pasaulyje leidžiančiai močiutei…

 

 

Butas Šventojoje – gyvenantiems ŠIANDIEN

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *