Lauko palangių montavimas

 

Lauko palangė gali būti plieninė, aliuminį arba gali būti gaminama iš PVC. Lauko palangių montavimas gali būti  atliekamas statiniuose, kurie  yra apšildyti naudojant lengvas glaistymo sistemas.  Apsaugodami sienas nuo kritulių, jos  nesuteikia  krūvio izoliuojančiam sluoksniui.  Lauko palangės pasižymi mažu svoriu, jos nebrangiai kainuoja ir paprastai montuojamos. Jos apsaugo namo pamatus, pašalina vandenį, kuris susirenka lango zonoje. Kad vanduo būtų pašalinamas tinkamu būdu tam turi būti  sumontuota tinkama vandens pašalinimo sistema.  Kadangi priešingu atveju po langu esanti siena sudrėks, pradės byrėti tinkas, o lietaus lašai taškys jūsų namų langus.  Kai kurios palangės jau pačioje pradžioje yra gaminamos su palinkimu, kitoms yra reikalingas betoninis pagrindas, kuris turi būti apsaugotas nuo vibracijos teikiamo krūvio ir turi suteikti garso izoliaciją. Palangė turi kabėti virš sienos, kaip stogelis, turi būti užtikrinama, kad vanduo nepatektu ant namo pamatų. Be to,  lauko palangių montavimas turi būti atliekamas tinkamai su varžtų pagalba, kad vanduo netekėtų po rėmais. Mediniuose languose palangės yra tvirtinamos  prie lango rėmo po to, kai jis bus patalpintas į specialius profilinius rėmus.  Plastikiniuose languose jos yra tvirtinamos po rėmo profiliu, tokiu būdu bus užtikrinamas tinkamas palinkimas. Yra leidžiama prisukti palanges tiesiogiai prie rėmo, tačiau to daryti nerekomenduojama, kadangi sujungimas bus nepakankamai tvirtas. Šoninės pusės gali būti padengtos glaistu arba gali turėti profiliuotais rėmus.  Rinkoje galima įsigyti įvairius aksesuarus, kurie yra  skirti palangėms, pavyzdžiui, šoninius profilius, kurie papuoš  sumontuotas palanges ir užtikrins galimybę išvengti konstrukcijos deformacijos.
Sujungimai tiesiogiai tinka ilgoms aliuminio palangėms. Kampiniai  sujungimai yra skirti estetiniam įforminimui, kai yra naudojamos kampinės palangės. Kiekviena palangė yra padengta apsaugine plėvele, kurią baigus montavimą reikės pašalinti.  Lauko palangių montavimas tai yra jūsų namo pamatų apsauga ir  vandens pašalinimas. Deja, net ir labai kokybiškos palangės negali atlikti savo funkcijos jei ji nebus tinkamai pritvirtinta.  Netinkamai atliktas montavimas gali sukelti pakankamai daug nemalonumų.  Kaipgi galima išvengti tokios problemos?  Kad palangių montavimas būtų atliekamas patikimai yra būtina vadovautis keliais  montavimo principais. Visų pirma, palangė turi būti montuojama 5 laipsnių kampu. Tokiu būdu  vanduo nebus sulaikomas paviršiuje ir nuo drėgmės apsaugos jūsų namo pamatų dalį. Palangė turi išsikišti už namo linijos 30-40 mm, kad vanduo  nedrėkintu sienos.  Lauko palangė turi būti formuojama tokiu būdu, kad vanduo negalėtų pratekėti per tarpus.

Plastikiniuose ir aliuminiuose languose palangės neturi užgožti drenažo, kuris bus talpinamas apatiniame rėmo profilyje.  Kaip žinome labai dažnai į tokių langų kainą yra įtraukta ir palangių kaina, tačiau montavimo darbai  skaičiuojami atskirai. Jei bus glaistomi šoniniai palangių kraštai tai gali būti fatališka akimirka.  Atmosferos kritulių  dėka gali pakisti jų dydis, tai yra konstrukcija išsiplečia, pradeda spausti sienas ir skatina tarpų atsiradimą. yra būtina užtikrinti reikiamą ilgį, bei  sujungimo vietas. Metalinių lauko palangių montavimas turėtų būti  atliekamas taip, kad jos būtų apsaugotos nuo vėjo gūsių.  Taip pat labai svarbi garso izoliacija. Šiam tikslui prie jų yra tvirtinamos specialios tarpinės, kurios gesina garsą. Tam, kad būtų užtikrinamas PVC palangių sandarumas  yra  naudojamas tik silikonas, kuris tvirtai priglunda prie medžiagos. Kai yra naudojamos montavimo putos tai gali  sukelti net atvirkštinį efektą. Kai putos išsiplės palangė gali sutrūkinėti arba subyrėti. Todėl lauko palangių montavimas yra atsakingas procesas.

Atsakingai atliekamas palangių montavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *