apsaugos sistemosApsaugos sistemomis privalo pradėti rūpintis kiekvienas šeimininkas jau tuomet, kai namo ar ofiso statybos tik prasideda. Kai kas dar mena tuos laikus, kai nuo vagių name imama saugotis tik susivežus į jį daiktus, tačiau dabartiniu metu jau statybų procesui prasidėjus reikia saugoti medžiagas, darbuotojų nepigius įrankius, techniką. Žinomi atvejai, kai iš nesaugomo statomo namo vagys išnešė ne tik statybines medžiagas, bet ir radiatorius iš vietos sugebėjo nukabint ir net išlupti parketlentes. Taigi savo daiktus ir brangesnį turtą privaloma saugoti visomis įmanomomis priemonėmis, viena kurių – apsaugos sistemos.

Apsaugos sistema gali būti sumontuota automobilyje ir jį saugoti tuomet, kai jis yra tuščias. Deja, pačių patikimiausių apsaugos sistemų nėra, kurių kol kas neįveiktų vagys – jie modernėja kartu su naujausiomis technologijomis. Ir turbūt niekuomet nebus sukurta tokiems nesąžiningiems žmonėms neprieinama apsauga, nes visuomenėje daugėja tinginčių dirbti asmenų, bet gebančių tobulėti studijuojant durų spynas ar naujoviškas apsaugos sistemas. Jei suveikia privataus namo apsaugos sistemos signalizacija, aplinkiniai dar sureaguoja ir stebi, kas ten vyksta, tačiau į net ir ilgiausiai veikiančią automobilio signalizaciją praeiviai jau nebekreipia dėmesio. Per kelias sekundes tokią „rėkiančią“ mašiną atrakinęs vagis akimirksniu į ją įsėdęs užveda ir nuvažiuoja – štai tokio nusikaltėlių veiklos mechanizmo sustabdyti neįmanoma. Tačiau yra kitokių apsaugos priemonių: saugas, įrengtas slaptoje automobilio vietoje, kurį užvesti galima tik jį nuspaudus. Arba blokuojanti sistema, kai automobilis užgęsta nuvažiavęs neilgą atstumą, nes jo apsaugos sistema prijungta prie šeimininko mobiliojo telefono, kuriame suveikia pavojaus signalas. Taigi, detaliau pasidomėjus apsaugos sistemų naujovėmis, jų privalumais, galima pasirinkti kuo labiau patikimą, nes juk ne visuomet ir ne viskas yra žinoma vagims.

Daug patikimiau veikia patalpų apsaugos sistemos. Jų davikliai, sureagavę į bet kokį judesį, nusiunčia signalą į centrinę duomenų būstinę ar net šeimininkui į mobilųjį telefoną. Tiesa, tokia apsauga reaguoja ir į ropojantį vorą, ir į prabėgantį katiną, tad davikliai turėtų būti atitinkamai sureguliuoti, ypač jei namuose yra augintinis. Renkantis apsaugos sistemą ir jos priedus, reikėtų įsirengti tokius daviklius, kurie nebūtų paveikiami kuo nors ant jų užpurškiant ar gebėtų veikti net tuomet, jei vagys sugalvotų juos uždengti. O prie sistemos pajungtos slaptos vaizdo kameros filmuos ir savo atmintyje kaups įrodymus.

Apsaugos sistemos patalpoms ir automobiliui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *