Jeigu Jūs gyvenate nuosavame name – Jums tikrai bus reikalingos krosnelės, kurios u-tikrintų šilumą Jūsų namuose. Tik daugiabučių namų gyventojams nereikia rūpintis šildymu ir komfortu, kadangi jiems tai yra tiekiama centralizuotu būdu iš vietinės miesto energijos. Tačiau štaizidinys šildymosi krosnelės – tai vienos reikalingiausių prekių tiems, kurie gyvena individualiuose namuose. Kas blogiausia yra tai, jog šildymo krosnelės dabar turi be galo didelį pasirinkimą, todėl rasti savo namams pačią tinkamiausią kartais gali būti labai sunku. Visos krosnelės turi savo pliusus ir minusus, o jau yra pastebėta, kad pačios populiariausios yra kietojo kuro krosnelės, kuriose galima deginti malkas, medžio granules ir kita.

Yra pastebėta, kad paskutiniu metu labai pabrango gamtinės dujos ir nafta, todėl kai kurie žmonės ėmė domėtis senamadiškais namų šildymosi metodais – tai yra šildymusi malkomis. Jeigu įsigysite gerą krosnelę, tai neabejotinai ji Jus tarnaus tikrai ne vieną žiemos sezoną. Šeimininkui tereikia tik žinoti, kokia krosnelė tinka jo namuose, kaip ją išsirinkti ir, kaip ja vėliau rūpintis. Svarbiausia gauti kuo daugiau maksimalaus efektyvumo iš krosnelės, tada ji bus išnaudota maksimaliai ir šildys visus Jūsų namus.

Pirmiausia Jums reikia žinoti, kad viskas priklausys nuo Jūsų namo išdėstymo. Ne visų namų išsidėstymas yra vienodas, todėl ne visiems jiems gali pakakti tik vienos šildymosi krosnelės. Dideli namai, su daug kambarių,, pavyzdžiui, tie, kurie turi daugiau nei vieną aukštą – reikalaus papildomo šilumos šaltinio. Juk logiška, kad su viena krosnele viso pastato mes tikrai nepaversime šiltu. Geriausia bus, jei pas Jūsų namas su atviru, pirmojo aukšto planu. Taip bus geriausiai, norint šildytis malkomis. Krosnelė tada galėtų būti statoma centrinėje pirmojo aukšto vietoje. Idealiausia, jei jis stovės svetainėje, valgomajame, ar virtuvėje.

Taip pat namų šeimininkams dar reikia pasirinkti ir tinkamo dydžio krosnelę savo namuose. Krosnelės ir krosnys turi būti derinamos prie kamino. Tačiau, jeigu renkatės stovimas krosneles – tada reikia atsižvelgti pagrinde tik į namų dydį. Kita vertus, pernelyg didelė krosnis gali tiesiog visa neįšilti. Tai sukelia kreozoto ( cheminių likučių po medienos deginimo) susidarymą. Blogiausia yra tai, jog šis darinys gali sukelti gaisrą Jūsų namuose. Kiekvienas krosnelės modelis yra parduodamas kartu su rekomendacijomis. Jose yra aprašomas ir rekomenduojamas norimų šildyti patalpų dydis kvadratiniais metrais. Tačiau, priklauso nuo unikalaus namo išplanavimo, šie rodikliai gali būti netikslūs. Tačiau gerai yra tai, jog Jūs visada gausite profesionalią konsultaciją, prieš įsigydami bet kokią šildymosi krosnelę į savo namus.

Siekiant gauti maksimalią naudą iš savo krosnelės, šeimininkui reikia žinoti, ką daryti, kad šiluma cirkuliuotų optimaliai. Taigi, namo savininkui visada reikia laikyti atitinkamą pelenų kiekį krosnelės apačioje. Svarbu yra žinoti, kokią medieną naudosime namų šildymui ir reikia, kad ji būtų tinkamai paruošta ir supjaustyta.  Šaltaisiais žiemos mėnesiais, galite pasirinkti kietesnę medieną, tai yra, klevą, ar ąžuolą. Minkštesnė mediena yra priimtinesnė pavasario ir rudens sezonais. Ne visa mediena turi būti vienodo dydžio. Susmulkinkite ir pasirinkite medieną, kuri bus skirtingo ilgio ir storio. Visada galvokite ir apie kitiems metams skirtą pasiūlą, o ne vien tik apie šiuos metus.

Namas su atviru išplanavimu turėtų būti šiltas be jokių didelių pastangų. Jums dar reikėtų ir daugiau pasidomėti apie tai, kokiu būdu po namus cirkuliuoja oras ir šiluma.

Apie įvairias krosneles namuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *